www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jim Keller se stal prezidentem startupu Tenstorrent, chce tvořit budoucnost HW

Jim Keller se stal prezidentem startupu Tenstorrent, chce tvořit budoucnost HW
, , aktualita
Jim Keller, procesorová superstar, se stal prezidentem a CTO hardwarového startupu zvaného Tenstorrent, který si dal za úkol vyvinout nové počítače pro budoucí potřeby. Co konkrétního chce tato společnost tvořit? 
K oblíbeným
reklama
Jim Keller v minulosti pomohl firmě AMD při tvorbě procesorové generace Zen (mimo jiné) a později přišel i do Intelu, jehož brány však před několika měsíci opustil. Šušká se, že to bylo ze stejného důvodu, z jakého Intel opouští i jiní pracovníci, a to kvůli všeobecné frustraci z aktuálního stavu firmy, ale to rozebírat nechceme a v podstatě k tomu ani už není víc co říci. 
 
 
Kellera tak můžeme považovat za superstar v oboru procesorového inženýrství, a to přinejmenším v tom smyslu, že jde o jednu z nejznámějších tváří. Nyní se stává členem představenstva, prezidentem a šéftechnologem (CTO - Chief Technology Officer) ve startupu Tenstorrent. O něm jsme ještě neslyšeli, ale tak už to se startupy bývá. Respektive byla tu jedna malá zmínka o Tenstorrentu, coby partneru firmy GlobalFoundries.
 
Společnost Tenstorrent byla založena díky přesvědčení, že obecný přesun směrem ke strojovému učení vyžaduje i odpovídající transformaci výpočetních schopností hardwaru, jak uvedl Ljubisa Bajic, CEO Tenstorrentu. Dle něj půjde rovněž o hardware zaměřující se na nový styl programování v rámci Software 2.0.  
 
Samotný Keller označuje architekturu, na níž se v Tenstorrentu pracuje, za nejslibnější, která existuje a doslova uvedl, že jeho firma je přichystaná stát se počítačovým obrem nové generace. 
 
Keller do firmy Tenstorrent přichází přímo z Intelu, kde dva roky působil jako Senior Vice President v divizi Silicon Engineering Group. Dříve pracoval také pro AMD jako Corporate Vice President a Chief Cores Architect a pak můžeme zmínit jeho pozice ve firmě Tesla nebo P.A. Semi (dnes už patří firmě Apple). 
 
Nedozvíme se však nic dalšího o tom, na čem konkrétním firma Tenstorrent pracuje a zda její produkty budou určeny pro serverové prostředí, nebo budou určeny i pro běžné zákazníky, zkrátka nic. Můžeme jen dodat, že Tenstorrent má sídlo v Torontu a pracují pro něj experti z oblastí počítačové architektury, ASIC či neurálních sítí a financování zajišťují společnosti jako Eclipse Ventures a Real Ventures.
 
Zdroj: TZ Tenstorrent via VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů