Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jjh

| Digimanie
Registrace: 8.10.2008
Komentářů: 15, score 3.6 | Digimanie: 4/0.0
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: Canon EOS 400D, Canon EOS 550D, Nikon D300

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 13.9.2018 s hodnocením +6:
napište našim europoslancům, kteří hlasovali pro, že s nimi nesouhlasíte ­- jejich seznam v článku máte a žádejte o vysvětlení ­(mám takový pocit,že na to máte podle zákona o informacích právo­). Jejich odpovědi potom zveřejněte... uvidíme, třeba se něco bude dít...
Komentář z 25.4.2022 s hodnocením +5:
ono nestačí jen aby ta molekula měla rezonančí frekvenci, ale musí se jednat také o polární molekulu ­(nesymetrickou­) čili aby měla ­(jako voda­) magnetické póly a tedy se snažila natočit shodně s vlnou procházejícího mikrovlnného záření. Nepolární molekulu mikrovlnné záření ponechává chladnou ­(doslova­).
Komentář z 25.4.2022 s hodnocením +5:
mikrovlnná zbraň je naladěna na rezonanční kmitočet molekuly vody. Ta je magneticky nesymetrická a pokud je vystavena mikrovlnám odpovídající délky, tak střídání polarity způsobí že se molekula snaži natočit aby byla v odpovídající poloze. Jelikož se ale polarity střídají tak se vrtí sem a zpět, což způsobí zvýšení teploty. Pokud je ovšem frekvence mimo rezonanční frekvenci molekul vody tak nic takového nezpůsobí, Aby mikrovlnné záření způsobilo ohřev vody, musí mít 2,45 GHz tj. vlnovou délkou 12,24 centimetrů. Tady se ovšem používá frekvence okolo 10GHz, takže ohřev molekul vody nezpůsobí. Aby mohlo jakékoliv záření způsobit např.poškození buněk, musí mít energii postačující k ionizaci atomů nebo molekul ozářené látky, což mikrovlny nemají. K tomu je zapotřebí aby elm. záření mělo vysokou frekvenci a mikrovlny mají nižší frekvenci ­(delší vlnovou délku­) než např. viditelné světlo. ­(pro porovnání ­- mikrovlny mají vlnovou délku 100milimetrů až 0,3milimetru a světlo 760nanometrů až 390nanometrů. Ionizující záření začína na cca 10 nanometrů a kratších vlnách)

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 25.4.2022 s hodnocením +1:
jaká frekvence mikrovlnného záření byla použita ve vámi popisovaném experimentu? To je totiž dost podstatná informace. To je totiž jako tvrdit, že v jednom experimentu byli lidské bytosti vystaveny elektromagnetickému záření ­(což jsou i mikrovlny­) o intenzitě 1360w­/m2 po 22 dní po dobu 8mi hodin denně, tedy celkem 176 hodin, v důsledku čehož se u některých projevilo poškození kůže, náběh na rakovinu atd.
Ve skutečnosti se ovšem jednalo o to že ti lidé prostě byli 8 hodin denné na denním světle.
Komentář z 25.4.2022 s hodnocením +2:
a ke zničení povrchu by podle vás mělo dojít v důsledku čeho? V dúsledku osvícení povrchu mikrovlnami s frekvencí 10GHz?
Komentář z 12.2.2021 s hodnocením +2:
Nevšiml jsem si, že by někdo někde napsal, že CO2 je plyn naprosto nezbytný pro život na zemi ­- bez něj by totiž nefungovala fotosyntéza a tudíž nerostly rostliny, což by v důsledku způsobilo vyhynutí všeho živého. Koncentrace CO2 v ovzduší je asi 0,03 % ­(což není optimální, rostliny potřebují více­). Zamyslel se někdo nad rovnicí ­- méně CO2 = menší fotosyntéza= menší výnosy zemědělských plodin? A při fotosyntéze také vzniká jako odpadní produkt kyslík...