Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

JoHnY2

Registrace: 29.2.2008
Komentářů: 45, score 1.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 27.9.2011 s hodnocením +2:
No ja se budu navazet do tebe, protoze kvalitne namasterovany CD­(stejne vzacny jako vazne dobry vinyly­) jde podle druhu nahravky minimalne srovnatelny se spickovym vinylem.

Kdyz budem u obojiho predpokladat spickovou techniku, tak CD ma spolehlive dynamickej rozsah 90dB vzdy a vsude. Frekvencne jsme jasne omezeny na 22.5kHz a vic nic. Vinyl ma dynamickej rozsah pri spickovy neohrany desce rekneme 80dB. Teorie rika ze i vic, ale to leda pri optickym cteni ve vakuu, namereno je pokud vim 80dB pri prvnim prehrani. Frekvencni rozsah je u vinylu teoreticky 150kHz, ale relita bude tak rekneme do 30kHz. Na desce asi bude vic, ale nepujde to z ni rozumne dostat.

Vysledek je jasnej. Spravny reseni se jmenuje PCM 24bit­/96kHz na HDD nebo magneticka paska s rychlosti 76.2cm­/s, protoze presne tak se uklada ve studiu ­(i kdyz dneska MP3 zadnej problem :­-D­).
Komentář z 26.9.2012 s hodnocením +1:
Ja muzu jeste doporucit optikou z kompu do staryho highend recieveru a DIY bedny. Poridil jsem za 6000 asi tak 10 let starej reciever Yamaha DSP­-A2, prihodil staricky DIY tripasma ­(uz jim je pres 30­) a za par supu to hraje naprosto uzasne. Nejde cekat zadny dunivy basy a kristalovy vejsky, ale to clovek od uzavrenejch beden ze 70 let musi cekat.
Planuju jeste poridit moderni bedny ­(opet DIY­) a pak by si asi Yamaha zaslouzila obnovu nekterejch kondiku. Po 10 letech uz to nebude zrovna ono. Na druhou stranu u druhyho nejvyssiho modelu urcite nesetrily. Ne v dobe kdy bylo recievery vzacny zbozi. Uz jen vaha 20kg a ohromny trafo o necem svedcej ;­).
Komentář z 12.5.2012 s hodnocením +1:
Bude zajimavy sledovat co obe firmy na poli GPGPU na konci roku vydoluji.

Mimochodem nema nekdo informaci o podpore DisplayPortu 1.2 u GTX6x0? Jde mi o to, ze AMD umi od HD6x00 identifikovat novy widegamut monitory a pripadne si s nima povidat az 12bit na kanal po DPortu. U nove generace nVidii se mi podarilo najit jen zminku o deepcolor a xvYCC pro HDMI, ale vic nic. Papirove maji podporu DPortu 1.2 a tim i 10­-12bitu na kanal a identifikaci widegamutu ­(pokud je monitor taky DP 1.2 kompatibilni­), ale nemam jak to overit.

Tahle moznost je dost vyznamna uspora pro lidi co chteji AdobeRGB monitor, vykonnejsi grafickou kartu a pritom nepotrebuji certifikaci driveru pro Autodesk, CATII a spol. AMD se tim u HD7000 docela chvastalo.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 7.1.2013 s hodnocením 0:
Jitter bohuzel vliv mit muze, protoze signal sice nemuze kolisat v datovy ose, ale muze v casovy. Resenim je docela velkej buffer na strane DAC a to je docela drahy.
192kHz 24bit stereo PCM ma pres 1MB­/s = je potreba cache aspon na 50ms, cili 64KB. Ve skutecnosti ji bude potreba aspon 2x tolik a porad neni vyresenej problem se spatnejma hodinama, kdy se muze prijmac zpozdovat za zdrojem coz zpusobi selhani cache a skytani zvuku pokud nebude DAC nejak podvadet a kompenzovat ­(doladovat svoje casovani na zdroj­). A kazda kompenzace je na ukor kvality vyslednyho analogu.

Uplny reseni je jen oboustrana komunikace, ktera nejak zaridi synchronizaci hodin nebo packetovej prenos. To by melo umet USBcko nebo FireWire, ale bude to o kvalite trasportu.