www.svethardware.cz
>
>

JPEGmini Pro 3 nově přináší konverzi HEIC do JPEGmini

JPEGmini Pro 3 nově přináší konverzi HEIC do JPEGmini
, , aktualita
Objevuje se nová verze softwaru JPEGmini Pro 3, která už tradičně přináší velmi účinnou kompresi do formátu JPEG. Poslední verze přidává podporu konverze z formátu HEIC, který najdeme např. v telefonech Apple iPhone.
K oblíbeným
reklama
Už hodně dlouho se hledá nástupce formátu JPEG. Spoustu projektů ztroskotalo (např. JPEG2000 nebo JPEG-XR. Tvůrci nové aplikace JPEGmini Pro 3 sice tvrdí, že se prozatím nerozšířil ani WebP, ale tady bych s nimi moc nesouhlasil. Tento formát je už na Internetu vedle JPEGu druhým vcelku běžným standardem. V zájmu kompatibility ale tvůrci nadále pracují na formátu JPEG. Jejich JPEGmini je zpětně kompatibilní, takže ho přečte jakýkoli software schopný práce s JPEG soubory a jde jen o řádnou optimalizaci dat v JPEG souboru, které berou více v úvahu to, jak člověk vnímá obrazová data, tedy kde je možné kvalitu více ošidit bez viditelného vlivu a kde naopak.
 
JPEGmini Pro 3
 
JPEGmini by dle nich mělo být dokonce úspornější než HEIC, což je formát, který je další z novinek, která vypadá dost slibně. Už nějaký ten pátek ho používá Apple ve svých telefonech, najdeme ho i v některých fotoaparátech (např. Canon). A právě nejnovější verze aplikace JPEGmini Pro 3 přichází s možností konverze formátu HEIC do jejich JPEGmini, které je kompatibilní se staršími systémy, jež nepodporují HEIC, ale zvládnou standardní JPEG.
 
Základní verze nové aplikace JPEGmini Pro 3 App s vylepšeným uživatelským rozhraním a podporou konverze HEIC na JPEG stojí 59 USD, verze JPEGmini Pro 3 Suite je pak za 89 USD a přidává i pluginy do Ligthroomu, Photoshopu a Capture One. Konverzi je možné si vyzkoušet i na stránce heictojpg.com.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek