www.svethardware.cz
>
>
>

JPR: AMD za posledních sedm let dodalo přes půl miliardy GPU

JPR: AMD za posledních sedm let dodalo přes půl miliardy GPU
, , aktualita
Společnost John Peddie Research si ve svém posledním průzkumu všímá výkonu společnosti AMD, která dokázala během posledních sedmi let dodat na trh na 553 milionů GPU. Mezi ta ovšem patří i integrovaná. 
K oblíbeným
reklama
John Peddie Research tak mezi 553 milionů GPU dodaných společností AMD na trh v posledních sedmi letech počítá i integrované čipy v APU, a to včetně těch, které se dostaly do herních konzolí. Jde ale samozřejmě právě i o samostatná GPU na kartách Radeon, přičemž je jasné, že v těchto celkových počtech nemůže ani AMD dohromady s NVIDIÍ soupeřit s podílem firmy Intel. V jejím případě jsou ostatně integrovaná GPU standardní výbavou většiny modelů procesorů x86, takže není divu, že právě dle čísel firmy JPR dosáhl Intel podílu 62 procent. Zbytek si pak rozdělí právě AMD (22 procent) a NVIDIA (16 procent), která se nemůže pochlubit žádnými APU ani CPU pro PC platformy, takže je v jisté nevýhodě. 
 
 
Ze statistik se dále dozvíme, že samostatná GPU firmy AMD tvoří 36 procent veškerých dodávek GPU, čili zbytek by měly představovat různé implementace integrovaných GPU a rozdělen je na 35 procent v případě PC verzí APU a zbylých 29 procent konzolových APU. Vedle toho se ještě dozvíme, že mezi APU pro PC převládají mobilní verze nad desktopovými v poměru 2:1. 
 
 
Zveřejněný sloupcový graf ukazuje také na pozoruhodně stabilní přírůstky celkového počtu GPU dodaných firmou AMD bez větších výkyvů, což je zajímavé i vzhledem k tomu, že roky 2013 až 2016 bychom mohli považovat za mnohem hubenější než ty následující. Ale je pravda, že to se týká spíše CPU a v případě grafických technologií AMD podává vyrovnanější výkony a stabilitu pomáhají zajistit právě i prodeje herních konzolí. 
 
 
Nyní má AMD na trhu novou generaci APU Renoir, která by mohla zvláště ve své mobilní podobě zajistit velice slušné prodeje a také lze očekávat nástup nových konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X. V jejich případě ale není zřejmé, jak dobře se budou prodávat a i kdyby byl o ně velký zájem, stejně se bude muset nejdříve dohnat právě probíhající propad prodejů aktuálních konzolí, o něž už na konci jejich životního cyklu pochopitelně zákazníci tolik nestojí. 

Zdroj: JPR


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu Velký kryptoměnový hack Twitteru: útočníci převzali účty Gatese, Muska i Applu
Sociální síť Twitter zažila obrovský hack, díky kterému se útočníkům povedlo napadnout verifikované účty mnoha známých osobností. Jejich jménem spustili velký kryptoměnový scam, který měl z lidí podvodně vylákat peníze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ospalé Xeony? Ice Lake se dle Linuxu příliš pomalu probouzí z úsporného režimu Ospalé Xeony? Ice Lake se dle Linuxu příliš pomalu probouzí z úsporného režimu
Nejnovější záplata pro kernel Linuxu ukazuje na zajímavý problém nejnovějších procesorů Intel Xeon založených na generaci Ice Lake. Ty mají teprve dorazit na trh a nyní se o nich dozvídáme, že mají problémy s probouzením se k vysokým taktům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Texasu úspěšně vyvíjí lithiové akumulátory úplně bez kobaltu V Texasu úspěšně vyvíjí lithiové akumulátory úplně bez kobaltu
Kobalt je velmi drahý prvek, který je jedním z důvodů, proč jsou lithiové akumulátory stále pořád drahé. Na The University of Texas v Austinu se podařilo vyvinou takové, které kobalt úplně eliminovaly.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel si na září pro nás chystá "něco velkého" Intel si na září pro nás chystá "něco velkého"
Intel vypustil do světa pozvánky na jistou událost, která proběhne na začátku září a slibuje, že se s námi podělí o něco velkého. Můžeme se tak jen dohadovat o tom, co to bude, takže to zkusme.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft Velocity Architecture: recept na rychlejší Xbox a snad i budoucí PC Microsoft Velocity Architecture: recept na rychlejší Xbox a snad i budoucí PC
Microsoft se rozpovídal o paměťovém systému své nové konzole či konzolí Xbox Series X a o tom, jakým způsobem bude schopen využít rychlý přístup k datům. To je ostatně i trumf konkurenční Sony PlayStation 5.
Dnes, aktualita, Jan Vítek