www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jsou za změnami vedení AMD v Itálii mocenské boje ?

Jsou za změnami vedení AMD v Itálii mocenské boje ?
, , aktualita
Společnost AMD oficiálně oznámila, že její řady v Itálii opouští starší viceprezident a manažer pro oblast EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), Emilio Ghilardi, kterého nahradí Gustavo Arenas v srpnu. Ghilardi dříve pracoval v Hewlett-Packard...
reklama
Společnost AMD oficiálně oznámila, že její řady v Itálii opouští starší viceprezident a manažer pro oblast EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), Emilio Ghilardi, kterého nahradí Gustavo Arenas v srpnu. Ghilardi dříve pracoval v Hewlett-Packard jako viceprezident a hlavní manažer divize spotřební a obchodní divize pro oblast EMEA. Spolu s ním odchází Alberto Macchi z důvodu odchodu za novými příležitostmi. Pozadí toho všeho je ale velmi zajímavé.Podle serveru Fudzilla totiž v Miláně, kde sídlí vedení, jsou dvě skupiny - nejstarší skupina Giuliana Meroniho, korporátního EMEA prezidenta AMD, který před nějakými dvaceti lety založil pobočku pro Itálii a později celou Evropu, a mladší duo Alberto Macchi (kterého jako bývalého zaměstnance Motoroly pozval do AMD právě Meroni v roce 2005) a Giuseppe Amato. Většina prý podporovala druhou skupinu, ale Giuliano Meroni má díky své dlouholeté pozici v AMD velký vliv. Alberto Macchi však udělal tu chybu, že obešel Meroniho a propustil člověka jménem Gianluca Degli Esposti; to by ještě nebyl takový problém, kdyby ale tento nebyl dobrý přítel Meroniho. Ten tedy Macchio propustil (mj. mu asi byl také za vinu dáván neúspěch Barcelony) a na jeho místo nastoupí Ghilardi; zajímavostí ještě je, že nyní jsou všichni viceprezidenti EMEA Italové.

Nicméně zpět k potvrzeným informacím. K těm patří informace od viceprezidenta marketingu grafických karet, Matta Skynnera, a viceprezidenta pro prodej grafických karet, Johna Byrneho. Ti jsou přesvědčeni o tom, že nové grafické karty Radeon HD 4870 X, založené na jádrech R700 (tedy dvě jádra RV770 XT), o mnoho porazí konkurenční GeForce 280 GTX s čipy GT200. Testy Radeonů HD 4870 tomu nasvědčují, neboť místy nejsou ani tyto mainstreamové karty moc daleko od high-endových modelů NVIDIE. Pokud budou dvoučipové karty alespoň o polovinu rychlejší než jednočipové, udrží si AMD prvenství i po příchodu GTX 280 s paměťmi GDDR5. Karty jsou prý již hotovy, nyní se v AMD pracuje na ovladačích.Stejnou cestou výroby se chce AMD vydat i dále, kdy se budou vyrábět poměrně úsporné, ale výkonné menší čipy pro mainstream (díky velikosti také bude i výroba výnosná a karty nebudou tak drahé) a pro high-end je prostě spojí. Stejně tak to tedy bude s RV8x0 (RV870 ?) a R800. Prozatímní odhad jejich příchodu je příští rok, já osobně tipuji přibližně leden pro RV870 a o měsíc později R800. Bude se ještě asi jednat o 55nm technologií vyráběná jádra, neboť 45nm proces nastoupí někdy v době mikroprocesoru Fusion (kdy se budou jak CPU, tak GPU jádra dělat 45nm procesem), což již asi bude doba pro RV970; to je však jen spekulace.

Zdroj: Fudzilla (1, 2, 3, 4)
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek