www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kaby Lake slibuje vylepšené iGPU s podporou HDR

Kaby Lake slibuje vylepšené iGPU s podporou HDR
, , aktualita
Obecně se uvádí, že procesory Intel Kaby Lake by neměly přinést velké změny v architektuře, avšak vypadá to, že přinejmenším pro jejich integrovaná GPU to platit nebude. Ta mají přinést podstatné změny a novinky.
K oblíbeným
reklama
Právě aktuální procesory Skylake měly dle už neplatné dvouleté strategie Tick-Tock přinést podstatné změny v architektuře, a to oproti předchozím Broadwell. Nový tříletý model Process-Architecture-Optimization ale už nepřinese hned po Skylake procesory využívající nový výrobní proces, ale optimalizovanou generaci vyráběnou tím stávajícím, což bude Kaby Lake a až po ní následuje 10nm generace Cannonlake. Ovšem pokud Intel potřebuje provést změny, rozhodně nemá důvod čekat na generaci, která přijde až po Cannonlake, čili Icelake, i když rozšíření funkčnosti iGPU se nedá označit za velké změny v celé architektuře. A není ani divu, že pokud se něco v procesorech Intel mění, je to především grafika, na níž je stále co zlepšovat, zatímco výkon procesorových jader desktopových procesorů se moc nezlepšuje a mnoho uživatelů to ani nepotřebuje.

Takže co nám integrovaná GPU v generaci Kaby Lake nabídnou oproti 9. generaci v procesorech Skylake? Půjde především o podporu High Dynamic Range (HDR), Wide Color Gamut (Rec.2020) a HDCP 2.2. Kaby Lake budou moci hardwarově kódovat a dekódovat VP8, HEVC 8b, VP9 a HEVC 10b, zatímco Skylake si musí s VP9 a HEVC 10b poradit softwarově. Kaby Lake tak zvládnou 10bitové dekódování HEVC a VP9 a stejně jako Skylake zvládnou i 8bitové kódování a dekódování HEVC a VP8.

Na procesoru Kaby Lake a jeho integrovaném GPU tak budeme moci přehrát video v Ultra HD z Netflixu a také by neměl být problém s videem z YouTube/Google Hangout s rozlišením 4K a 60 snímky za sekundu. V prohlížeči Chrobe bude možné využít hardwarovou akceleraci VP9. Kaby Lake mají také zvládnout připojit až tři displeje s rozlišením 4K/Ultra HD s 60 Hz nebo jeden 5K displej s 30 Hz.

Nové procesory můžeme očekávat spíše až v příštím roce, i když dle oficiálních informací Intelu se stále počítá s koncem tohoto roku.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek