www.svethardware.cz
>
>

Kamery Wyze přišly o jednu z hlavních funkcí, a to jen kvůli akvizici

Kamery Wyze přišly o jednu z hlavních funkcí, a to jen kvůli akvizici
, , aktualita
Na akvizici AI společnosti Xnor.ai ze strany Apple by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem nepřinesla majitelům bezpečnostních kamer Wyze jednu nepříjemnou novinku. Přestaly jim totiž detekovat lidi, což byla jedna z hlavních funkcí.
K oblíbeným
reklama
Pokud jde o přístup společností k zákazníkům, obvykle se probírá především právo na opravu, nicméně toto je příběh z trošku jiného soudku, který ale také ukazuje na to, jaký přístup mají některé společnosti k zákazníkům a čeho se ti mohou dočkat. Představte si, že si koupíte spotřebič s nějakou vlastností, která třeba může být tou hlavní, kvůli níž jste se pro něj rozhodli. A najednou se přihodí něco, co nemůžete ovlivnit a daná vlastnost bude ze strany výrobce prostě deaktivována. 
 
 
Přesně to se stalo v případě bezpečnostních kamer Wyze, které po akvizici firmy Xnor.ai společností Apple začaly dostávat nové verze firmwarů, jež odstranily schopnost detekovat na obrazu lidské postavy, což zajistila právě Xnor.ai. Společnost Wyze o tom informovala na svých fórech a prostřednictvím e-mailu již v listopadu, ale v této době uživatelé nemohou dělat nic jiného, než se s odstraněním funkce smířit, pokud tedy nějakým způsobem nezabrání aktualizaci firmwaru a budou doufat, že to postačí.
 
Zákazníci musí čekat na to, až společnost Wyze připraví slíbenou náhradní funkci. Vytvořila prý již vlastní AI tým a chce rozpoznávání lidí zajistit i nadále tak, jak fungovalo, ale to ještě nějakou dobu potrvá, a je tak šance, že to bude mít za následek i reálné škody. 
 
Ukazuje se tak, že se na trhu objevuje stále větší počet produktů, které jsou nějakým způsobem závislé z hlediska svého provozu na libovůli společnosti, jež je vyrobila, anebo jako v tomto případě na obchodních vztazích, což ale pro zákazníky samotné vyjde nastejno. Případy takových produktů a firem se množí a nejvíce probírané jsou ty, které jsou spojeny s právem majitele na opravu a zde jde především o firmy Apple a John Deere, které se zmiňují nejčastěji. 
 
Nicméně toto téma může být už v dohledné době zastíněno tím, jak produkty spoléhají ne na vlastní zdroje, ale na služby poskytované provozovatelem a ten se může kdykoliv rozhodnout je prostě zrušit. Dosud šlo ale spíše o to, že se rušily čiště webové služby jako Google Plus a podobné. Případ kamer Wyze ale ukazuje na téma, o kterém bychom mohli mluvit po výše uvedeném vzoru jako o právu na provoz. To už velice dobře znají hráči, kteří v nejednom případě ztratili možnost legálně provozovat svou legálně pořízenou hru poté, co vlivem provozovatele přestalo fungovat ověření její pravosti. Nyní už opravdu nemáme daleko k tomu, aby se toto téma přelilo i do oblasti hmatatelných produktů a zákazníci se nemuseli obávat jen pověstných (slušně řečeno) kazítek, ale prostě toho, jak dlouho jim která firma umožní zakoupený produkt používat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple macOS Catalina 10.15.4 má zase problémy, s přenosem dat i pády Apple macOS Catalina 10.15.4 má zase problémy, s přenosem dat i pády
Operační systém macOS 10.15 Catalina si Apple asi za rámeček nedá. Poslední aktualizace 10.15.4 přináší další výrazné problémy. Systém má potíže s kopírováním dat, stabilitou i režimem spánku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Na MIT "přeložili" proteiny koronaviru SARS-CoV-2 pomocí AI na klasickou hudbu Na MIT "přeložili" proteiny koronaviru SARS-CoV-2 pomocí AI na klasickou hudbu
Umělá inteligence se dá použít k obrovskému počtu úkolů. Na Massachusetts Institute of Technology vyzkoušeli přeložit proteiny na výběžku koronaviru SARS-CoV-2 do podoby not a výsledné hudební skladby.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung zvyšuje zisky, koronavir ale mění rozložení zisků napříč divizemi Samsung zvyšuje zisky, koronavir ale mění rozložení zisků napříč divizemi
Korejská společnost Samsung vydala zprávu, kde očekává mírné zvýšení zisků. Počítá se však současně s výraznou změnou rozdělení příjmů a zisků mezi divizemi. Smartphony letí dolů, paměti naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AI pomáhá na Floridě s autonomním převozem testů na COVID-19 AI pomáhá na Floridě s autonomním převozem testů na COVID-19
V zájmu zvýšené bezpečnosti se na Floridě rozhodli přepravovat testy na COVID-19 pomocí autonomních vozů řízených pomocí umělé inteligence. Ty dokonce nemají ani záložního řidiče uvnitř vozu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chyba v Apple Safari dovolovala převzetí kontroly nad webkamerou Chyba v Apple Safari dovolovala převzetí kontroly nad webkamerou
Internetový prohlížeč Safari není úplně bez bezpečnostních chyb. Přišel na to výzkumník Ryan Pickren, který zjistil, jak snadno se dá neoprávněně přistupovat k webkamerám obětí díky chybě prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala