reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kapesní MP3 přehrávač s kapacitou 10 GB

27.6.2003, Štěpán Mrázek, článek
Kapesní MP3 přehrávač s kapacitou 10 GB
Společnost iRiver oznámila nový kapesní MP3/WMA přehrávač s pevným diskem o kapacitě 10 GB. iHP-100 jak se tento model jmenuje umožňuje mimo přehrávání hudby také poslouchání FM rádia či záznam zvuku. Spojení s počítače se realizuje pomocí sběrnice USB 2.0.
Společnost iRiver oznámila nový kapesní MP3/WMA přehrávač. Namísto standardních paměťových karet či CD disků využívá tento pro ukládání dat pevný disk o kapacitě 10 GB. Přehrávač slouží také jako kapesní rádio a digitální diktafon.

Spojení s osobním počítačem se realizuje přes sběrnici USB 2.0, která zaručuje datovou propustnost 480 Mb/s (60 MB/s). Přehrávač obsahuje 8 řádkový displej, který zobrazuje číslo stopy, název a autora sklady, název celého alba, prostě všechny potřebné údaje o přehrávané skladbě.
FM tuner umožňuje ladění v rozsahu 87,5 až 108 MHz a do paměti si můžete uložit až 20 stanic. Integrovaný equalizér obsahuje pět předdefinovaných režimů přehrávaní: Normal, Rock'n'roll, Jazz, Classic a UltraBass. Přístroj se dodává s Li-Ion akumulátorem, který umožňuje přehrávání hudby v délce 16 hodin.Informace o ceně a dostupnosti zatím nejsou k dispozici. Máme však pro vás alespoň rozměry a hmotnost: 60 x 105 x 19mm; 160g. Osobně se mi 160g "kapesní" MP3 přehrávač zdá poněkud těžký, ale i tak je to obdivuhodné jak se dá "zkomprimovat" pevný disk a všechna potřebná elektronika.

Otázka do diskuze: jakému MP3 přehrávači dáváte osobně přednost? CD/MP3, přehrávačům na paměťové karty či modelu s pevným diskem a velkým úložným prostorem?
reklama