Kdy přijdou slabší GeForce RTX 3000? Mohly by ještě letos

Kdy přijdou slabší GeForce RTX 3000? Mohly by ještě letos
, , aktualita
Všichni se jistě těšíme na to, co předvede nový hi-end firem NVIDIA či AMD, ale málokdo si jej bude opravdu kupovat. Více zákazníků čeká spíše na levnější karty, pokud má vůbec zájem o upgrade, takže kdy by mohly dorazit? 
K oblíbeným
reklama
V případě společnosti NVIDIA je už v podstatě dopředu nalinkováno, že se nejdříve dočkáme výkonnějších karet nové generace a tentokrát se stejně jako v případě Turingu má ihned ukázat právě i hi-end v podobě nástupce dnešní RTX 2080 Ti. Postupně by se pak měly objevovat stále slabší a slabší karty, o nichž se dnes ještě moc nemluví, čili i RTX 3070 a RTX 3060. 
 
 
V posledních týdnech se neustále omílá, že NVIDIA představí novou generaci herních Ampere nejdříve na konci srpna, ale spíše v září. V každém případě to znamená prostě zhruba dva roky po sérii Turing, která byla sice představena 20. srpna, jenomže karty byly vypuštěny na trh až o celý měsíc později.
 
Tehdy ale také existovala jiná situace, trh byl naplno poznamenaný kryptokocovinou a NVIDIA měla plné sklady grafických čipů Pascal, o něž zákazníci v předvečer nástupu nové generace pochopitelně moc nestáli, ale přesto bylo nutné jich před nástupem Turingu udat co nejvíce a to chtělo čas. Nyní se mohla NVIDIA na příchod nové generace mnohem lépe připravit. Jako rušivý element sice nastoupila nemoc Covid-19, ale ta přinesla spíše zvýšený zájem o herní hardware a příležitost k vyprázdnění skladů. To by napovídalo, že NVIDIA nebude po představení Ampere se začátkem projede moc otálet, ale uvidíme. 
 
Jaké nové informace tu ale máme? Tento měsíc nám startuje Gamescom, a to až 27. srpna a naděje je taková, že NVIDIA tuto akci opět využije pro představení nových karet. Problém je ale ten, že Gamescom bude kvůli pandemii probíhat pouze virtuálně, takže NVIDIA se může rozhodnout jej letos ignorovat a připravit si vlastní streamovací show. 
 
Server MyDrivers sděluje, že Ampere budou vypuštěny na trh 17. září, což se ale vůbec nemusí vylučovat s dřívějším představením nové generace dle Overclockingu. A co se týče GeForce RTX 3070, vyhlížet prý máme letošní říjen a v listopadu by dokonce mohla dorazit GeForce RTX 3060. To by tak znamenalo vyšší kadenci než v případě Turingu, ale jak už bylo řečeno, tehdy se NVIDIA potýkala s plnými sklady a zvláště čipů GTX 1060 se zbavovala velice dlouho ještě po vypuštění prvních Turingů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek