reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kingmakers: zběsilá akce ve středověku s moderními zbraněmi

23.2.2024, Karel Polívka, aktualita
Kingmakers: zběsilá akce ve středověku s moderními zbraněmi
Občas se objeví hra, jež svým zpracováním vybočuje z řady. Takovým případem je i Kingmakers, kde se budeme moci uprostřed středověké bitvy projíždět mezi rytíři v autě a používat proti nim moderní střelné zbraně včetně granátometu. A také útočnou helikoptéru.
Vývojáři z Redemption Road Games (z jejichž dřívější produkce můžeme znát Road Redemption z roku 2019) vydali trailer na svou nově připravovanou hru Kingmakers, který dokáže opravdu zaujmout.
 
Několik prvních sekund vypadá, že by mohlo jít o nějakou strategii ze středověku, ale ve 23. sekundě zpozorníme, jelikož se najednou díváme na rozjetý pick-up, který po vzoru filmů "Návrat do budoucnosti" proskočí z ulice nějakého současného města v čase zpět do minulosti, kde se ocitne uprostřed středověké bitvy a nabírá na kapotu jednoho rytíře za druhým.
 
V další sekvenci už postupujeme po svých a v pohledu z třetí osoby kosíme jednotlivé rytíře pomocí moderních střelných zbraní v podobě pistole, brokovnice, útočné pušky, samopalu, odstřelovací pušky nebo granátometu. A aby toho nebylo málo, nad bojištěm se pak prolétne i útočná helikoptéra.
 
 
Není se tak co divit, že jen po 2 dnech má trailer na YT kanálu vydavatele tinyBuild už více než 500.000 zhlédnutí, k čemuž lze přidat dalších více než 500.000 zhlédnutí na YT kanálu IGN. A další milion zhlédnutí je na stránce vydavatale na Twitteru (X). Je jasné, že hra každému nesedne, ale u něčeho takto odlišného od ostatní herní produkce se dá očekávat hodně velký zájem ze strany hráčů. Minimálně na samotném začátku, kdy bude převládat zvědavost, co všechno hra nabídne nad rámec toho, co lze vidět v traileru.
 
Jen je na místě trochu krotit míru očekávání z hlediska rozsahu (což ale nesouvisí s potenciálem zábavnosti), jelikož vývojáři sami o sobě uvedli, že jde o herní studio tvořené jen 20 nadšenými lidmi, kteří na tomto projektu už více než 4 roky pracují.
 
Z popisu na Steamu: "Vybudujte své království, vezměte zbraň a veďte armádu tisíců vojáků do masivních bitev simulovaných v reálném čase."
 
Z dosavadních informací o hře se dozvídáme, že bude možné ji hrát v režimu pro jednoho hráče (singleplayer) nebo jako co-op (multiplayer). Půjde o mix akce z pohledu třetí osoby (TPS) a strategie, využívá Unreal Engine a vývojáři se prý inspirovali hrami jako Mount and Blade, Deeprock Galactic, Kingdom Come Deliverance, Chivalry, Stronghold, World War Z a mnoha dalšími. 
 
Přesné datum vydání zatím nebylo oznámeno, ale mělo by k němu dojít už v tomto roce (nejdříve na PC, ale později by měla vyjít i na konzole). Hra už má svůj profil na Steamu, takže si ji lze přidat na seznam přání. Informace o ceně ale zatím nejsou k dispozici.
 
Zdroj: tinyBuild
Jak Vás trailer na Kingmakers zaujal?
V anketě šlo hlasovat od 23.2.2024 do 23.3.2024. Počet hlasujících: 29
Super! Určitě si to budu chtít zahrát.24 %
Vypadá to zajímavě. Ale uvidím, jaké budou recenze.24 %
Mám z toho rozpačité dojmy. Ale uvidím, jaké budou recenze.10 %
Nezaujalo mě to. Tohle určitě hrát nebudu.41 %
reklama