www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Kingpin vyhnal GeForce GTX 1080 Ti i nad 3 GHz

Kingpin vyhnal GeForce GTX 1080 Ti i nad 3 GHz
, , aktualita
Nedávno jsme se podívali na to, že nová GeForce GTX 1080 Ti, která má už tak na základních taktech výkonu na rozdávání, byla díky chlazení tekutým dusíkem přetaktována na více než 2,5 GHz. Nyní tento rekord pokořil Kingpin kopající za EVGA.
K oblíbeným
reklama
Vince ‘Kingpin’ Lucido je dvorní overclocker firmy EVGA, kterému se právě podařilo přetaktovat grafickou kartu GeForce GTX 1080 Ti na více než 2,5 GHz, ale to se evidentně pouze rozcvičoval. V daném článku se kromě toho také dozvíme, že s vodním chlazením, které je na rozdíl od chlazení tekutým dusíkem (natož pak heliem) dostupné a především prakticky využitelné, může tato karta stabilně pracovat na 2,1 GHz. To má sice za následek výrazně vyšší spotřebu, ale také slušný nárůst výkonu.

Nyní tak Kingpin překonal svůj vlastní rekord z minulého t ýdne, a to rovnou o 500 MHz, což je ve světě GPU pozoruhodné. Však je dosažených 3024 MHz nejvyšší takt, na němž kdy jaké GPU pracovalo a předchozí rekord držela GeForce GTX 1060 s taktem 3012 MHz. Paměti GDDR5X přitom pracovaly na fyzickém taktu 1501 MHz, takže 6 GHz efektivně, čili jejich takt byl snížen z výchozích 11 GHz (či 11 GT/s), a evidentně tak v tomto pokusu šlo o dosažení nejvyššího taktu GPU a ne o trhání rekordů v 3DMarku apod.

Uvidíme tak, zda se Kingpinovi nepovede dostat GeForce GTX 1080 Ti s taktem GPU 3 GHz i do použitelné konfigurace, aby z ní vyloudil také nějaký výsledky benchmarků.

Zdroj: EVGA
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek