www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston DC1000M: SSD pro datová centra mají až 7,68 TB

Kingston DC1000M: SSD pro datová centra mají až 7,68 TB
, , aktualita
Kingston přichází s dalšími novinkami pro datová centra. Ta čím dál častěji využívají SSD disky a v případě řady DC1000M mohou mít vysokou kapacitu až 7,68 TB. Vhodné jsou pro rychlé čtení i zápis.
K oblíbeným
reklama
Datová centra obvykle potřebují vysoké úložné kapacity, mnohdy je ale hodně důležitým parametrem i vysoká rychlost. Právě v takových případech nacházejí smysl serverové SSD disky. Společnost Kingston proto představila řadu DC1000M, která je dodávána ve formě 2,5" U.2 15mm disků využívajících rozhraní PCIe Gen3 x4 s NVMe. Použity jsou 3D TLC paměťové čipy a zákazníci mohou tyto disky sehnat s kapacitami 960 GB až 7,68 TB.
 
Kingston DC1000M
 
Ty se mohou lišit svými rychlostmi, přičemž přesné hodnoty najdete na stránkách výrobce. Ve zkratce ale můžeme říci, že rychlost sekvenčního čtení je vždy 3100 MB/s, zápis se pak pohybuje mezi 1330 až 2800 MB/s, nejhorší výsledek platí pro 960GB verzi. Ta má nejhorší výsledky i v náhodném přístupu. Ten u čtení dosahuje hodnot 400K až 540K IOPS dle kapacity, v případě zápisu pak jde o 125K až 210K IOPS.
 
Latence pak dosahuje méně než 300 µs u čtení a do 1 ms u zápisu. Všechny disky vydrží 1 DWPD po dobu 5 let, tedy celkem 1681 až 13450 TBW. Spotřeba pak činí 5,14 až 5,74 W v idle režimu, průměrně 5,25 až 5,99 W u čtení a 9,10 až 17,06 W u zápisu. Záruka na novinky dosahuje 5 let.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému
Screenshot z nastavení nové verze Windows 10 pro Insidery ukazuje na velice zajímavou možnost, kterou si Microsoft pro nás chystá. Jde o přiřazení konkrétního GPU jakékoliv nainstalované aplikaci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů TikTok zneužíval chyby v Androidu, tajně získával MAC adresy uživatelů
Čínská sociální síť TikTok to má v USA hodně těžké a už brzy zde bude patrně zakázána. To vše má být kvůli špehování uživatelů a zasílání dat do Číny. Nyní vyšlo najevo, že aplikace tajně získávala MAC adresy lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů