www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston DC1000M: SSD pro datová centra mají až 7,68 TB

Kingston DC1000M: SSD pro datová centra mají až 7,68 TB
, , aktualita
Kingston přichází s dalšími novinkami pro datová centra. Ta čím dál častěji využívají SSD disky a v případě řady DC1000M mohou mít vysokou kapacitu až 7,68 TB. Vhodné jsou pro rychlé čtení i zápis.
K oblíbeným
reklama
Datová centra obvykle potřebují vysoké úložné kapacity, mnohdy je ale hodně důležitým parametrem i vysoká rychlost. Právě v takových případech nacházejí smysl serverové SSD disky. Společnost Kingston proto představila řadu DC1000M, která je dodávána ve formě 2,5" U.2 15mm disků využívajících rozhraní PCIe Gen3 x4 s NVMe. Použity jsou 3D TLC paměťové čipy a zákazníci mohou tyto disky sehnat s kapacitami 960 GB až 7,68 TB.
 
Kingston DC1000M
 
Ty se mohou lišit svými rychlostmi, přičemž přesné hodnoty najdete na stránkách výrobce. Ve zkratce ale můžeme říci, že rychlost sekvenčního čtení je vždy 3100 MB/s, zápis se pak pohybuje mezi 1330 až 2800 MB/s, nejhorší výsledek platí pro 960GB verzi. Ta má nejhorší výsledky i v náhodném přístupu. Ten u čtení dosahuje hodnot 400K až 540K IOPS dle kapacity, v případě zápisu pak jde o 125K až 210K IOPS.
 
Latence pak dosahuje méně než 300 µs u čtení a do 1 ms u zápisu. Všechny disky vydrží 1 DWPD po dobu 5 let, tedy celkem 1681 až 13450 TBW. Spotřeba pak činí 5,14 až 5,74 W v idle režimu, průměrně 5,25 až 5,99 W u čtení a 9,10 až 17,06 W u zápisu. Záruka na novinky dosahuje 5 let.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala