www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston DC1000M: SSD pro datová centra mají až 7,68 TB

Kingston DC1000M: SSD pro datová centra mají až 7,68 TB
, , aktualita
Kingston přichází s dalšími novinkami pro datová centra. Ta čím dál častěji využívají SSD disky a v případě řady DC1000M mohou mít vysokou kapacitu až 7,68 TB. Vhodné jsou pro rychlé čtení i zápis.
K oblíbeným
reklama
Datová centra obvykle potřebují vysoké úložné kapacity, mnohdy je ale hodně důležitým parametrem i vysoká rychlost. Právě v takových případech nacházejí smysl serverové SSD disky. Společnost Kingston proto představila řadu DC1000M, která je dodávána ve formě 2,5" U.2 15mm disků využívajících rozhraní PCIe Gen3 x4 s NVMe. Použity jsou 3D TLC paměťové čipy a zákazníci mohou tyto disky sehnat s kapacitami 960 GB až 7,68 TB.
 
Kingston DC1000M
 
Ty se mohou lišit svými rychlostmi, přičemž přesné hodnoty najdete na stránkách výrobce. Ve zkratce ale můžeme říci, že rychlost sekvenčního čtení je vždy 3100 MB/s, zápis se pak pohybuje mezi 1330 až 2800 MB/s, nejhorší výsledek platí pro 960GB verzi. Ta má nejhorší výsledky i v náhodném přístupu. Ten u čtení dosahuje hodnot 400K až 540K IOPS dle kapacity, v případě zápisu pak jde o 125K až 210K IOPS.
 
Latence pak dosahuje méně než 300 µs u čtení a do 1 ms u zápisu. Všechny disky vydrží 1 DWPD po dobu 5 let, tedy celkem 1681 až 13450 TBW. Spotřeba pak činí 5,14 až 5,74 W v idle režimu, průměrně 5,25 až 5,99 W u čtení a 9,10 až 17,06 W u zápisu. Záruka na novinky dosahuje 5 let.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik