www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston HyperX Predator: další rychlé PCIe SSD

Kingston HyperX Predator: další rychlé PCIe SSD
, , aktualita
Na CES 2015 se objevila řada nových SSD a mezi nimi nechybí ani velmi rychlé modely určené pro rozhraní PCI Express. Mezi ně patří i nové HyperX Predator PCIe SSD od Kingstonu, které jsou v podstatě vyráběny pro M.2 a dosahují až 1400 MB/s.
K oblíbeným
reklama
CES 2015 tedy bezesporu představuje milník značící novou éru vysoce výkonných SSD určených pro spotřebitelské produkty. Neznamená to, že by se takové modely neobjevovaly už dříve, ale je jich pomálu, s dostupností jsou na štíru a cenově nemohou konkurovat klasickým SSD pro rozhraní SATA 6 Gbps. Běžný uživatel bude rád za oněch cca 500 MB/s výkonu a dále už se bude orientovat spíše dle poměru ceny a kapacity. Je tedy velmi dobré, že se objevuje na trhu stále více rychlých SSD pro běžné počítače, což je základním předpokladem toho, aby jejich cena začala klesat.

Jedním z nich je tedy také Kingston HyperX Predator PCIe SSD v podobě karty pro rozhraní PCI Express 2.0 x4, ovšem už z prvního pohledu je zřejmé, že tato karta slouží pouze jako adaptér a samotné SSD má podobu malé karty pro rozhraní M.2. A v Kingstonu samozřejmě nejsou hloupí, aby každému nutili SSD i s PCIe adaptérem/kartou, takže budou prodávat i samotné SSD pro M.2. Onen adaptér má mimochodem označení HHHL, což značí poloviční výšku a délku (Half-Height, Half-Length).

Již jsme nakousli otázku výkonu, takže víme, že maximem je 1400 MB/s, a to platí jako obvykle pro sekvenční čtení. Sekvenční zápis má až 1000 MB/s, ovšem více se z tiskové zprávy nedozvíme a na stránkách věnovaných produktům HyperX ještě není o nových HyperX Predator PCIe SSD ani zmínka. Kingston ale prozradil alespoň to, že jsou založeny na kontroleru Marvell 88SS9293. Záruka je na všechny modely tříletá a můžeme očekávat, že budou již zakrátko dostupné.
  • SHPM2280P2/240G - M.2 s kapacitou 240 GB
  • SHPM2280P2/480G - M.2 s kapacitou 480 GB
  • SHPM2280P2H/240G - HHHL s kapacitou 240 GB
  • SHPM2280P2H/480G - HHHL s kapacitou 480 GB
  • SHPM2280P2H/960G - HHHL s kapacitou 960 GB (bude uveden později během Q1/Q2)

Zdroj: Kingston
reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek