www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston HyperX Predator: další rychlé PCIe SSD

Kingston HyperX Predator: další rychlé PCIe SSD
, , aktualita
Na CES 2015 se objevila řada nových SSD a mezi nimi nechybí ani velmi rychlé modely určené pro rozhraní PCI Express. Mezi ně patří i nové HyperX Predator PCIe SSD od Kingstonu, které jsou v podstatě vyráběny pro M.2 a dosahují až 1400 MB/s.
K oblíbeným
reklama
CES 2015 tedy bezesporu představuje milník značící novou éru vysoce výkonných SSD určených pro spotřebitelské produkty. Neznamená to, že by se takové modely neobjevovaly už dříve, ale je jich pomálu, s dostupností jsou na štíru a cenově nemohou konkurovat klasickým SSD pro rozhraní SATA 6 Gbps. Běžný uživatel bude rád za oněch cca 500 MB/s výkonu a dále už se bude orientovat spíše dle poměru ceny a kapacity. Je tedy velmi dobré, že se objevuje na trhu stále více rychlých SSD pro běžné počítače, což je základním předpokladem toho, aby jejich cena začala klesat.

Jedním z nich je tedy také Kingston HyperX Predator PCIe SSD v podobě karty pro rozhraní PCI Express 2.0 x4, ovšem už z prvního pohledu je zřejmé, že tato karta slouží pouze jako adaptér a samotné SSD má podobu malé karty pro rozhraní M.2. A v Kingstonu samozřejmě nejsou hloupí, aby každému nutili SSD i s PCIe adaptérem/kartou, takže budou prodávat i samotné SSD pro M.2. Onen adaptér má mimochodem označení HHHL, což značí poloviční výšku a délku (Half-Height, Half-Length).

Již jsme nakousli otázku výkonu, takže víme, že maximem je 1400 MB/s, a to platí jako obvykle pro sekvenční čtení. Sekvenční zápis má až 1000 MB/s, ovšem více se z tiskové zprávy nedozvíme a na stránkách věnovaných produktům HyperX ještě není o nových HyperX Predator PCIe SSD ani zmínka. Kingston ale prozradil alespoň to, že jsou založeny na kontroleru Marvell 88SS9293. Záruka je na všechny modely tříletá a můžeme očekávat, že budou již zakrátko dostupné.
  • SHPM2280P2/240G - M.2 s kapacitou 240 GB
  • SHPM2280P2/480G - M.2 s kapacitou 480 GB
  • SHPM2280P2H/240G - HHHL s kapacitou 240 GB
  • SHPM2280P2H/480G - HHHL s kapacitou 480 GB
  • SHPM2280P2H/960G - HHHL s kapacitou 960 GB (bude uveden později během Q1/Q2)

Zdroj: Kingston
reklama
Nejnovější články
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona? Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona?
Mark Papermaster, Chief Technical Officer firmy AMD, se rozpovídal o vývoji hardwaru v éře, kdy už se dávno mluví o konci platnosti Mooreova zákona, i když se najde ještě dost lidí, kteří něco takového vylučují. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490 Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty? AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?
Už včera se začaly objevovat karty AMD Radeon RX 5500 XT a my jsme se dozvěděli, že ty opravdu budou vybaveny GPU se 1408 Stream procesory a ne s plnými 1536 jednotkami. Nyní se ale můžeme podívat i na takty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek