www.svethardware.cz
>
>
>
>

Klávesnice SteelSeries Apex nabídne různobarevné podsvícení

Klávesnice SteelSeries Apex nabídne různobarevné podsvícení
, , aktualita
Známý výrobce počítačových periferií, společnost SteelSeries, si připravila klávesnici Apex, která bude imponovat především příznivcům LED, kteří mají rádi barvy. Její klávesy jsou totiž podsvícené, přičemž uživatel si bude moci namíchat...
K oblíbeným
reklama
Známý výrobce počítačových periferií, společnost SteelSeries, si připravila klávesnici Apex, která bude imponovat především příznivcům LED, kteří mají rádi barvy. Její klávesy jsou totiž podsvícené, přičemž uživatel si bude moci namíchat libovolnou barvu, a to v celkem pěti oblastech, respektive pro pět skupin kláves. Jas pak budeme moci nastavit v celkem osmi úrovních.

To však není jediné, co je na této klávesnici zajímavé. V její výbavě je totiž řada speciálních kláves a ani rozložení těch klasických není zrovna běžné, stačí se podívat na šipky či mezerník. Nad klávesami F1 až F12 pak máme v tandemu klávesy M1 až M12, dále jsou v levé části ve dvou sloupcích klávesy MX1 až MX 10 a nad nimi čtyři klávesy L. A pak tu ještě vedle numerického bloku nechybí šest kláves pro ovládání multimédií. Všechny tyto klávesy jsou nízkoprofilové a z obrázků to vypadá, že budou prosvíceny pouze jejich popisky, ovšem ve skutečnosti světlo prosvítá i mezerami.

Dále výrobce mluví o anti-ghostingu u dvaceti nejčastěji používaných kláves (mluvíme o hraní), přičemž klávesnice jich rozpozná maximálně šest najednou stisknutých, pak tu je obvyklá možnost deaktivace klávesy Windows a pro nastavení podsvícení a všech těch speciálních kláves nám poslouží SteelSeries Engine, jenž umožní vytvořit také různé profily pro různé aplikace.

Tato klávesnice je již delší dobu uvedena v nabídkách obchodů, i když nyní ještě asi dostupná není. Každopádně je oceněna na cca 2500 Kč, přičemž existuje i její jednodušší verze Apex Raw s čistě bílým podsvícením, menším počtem programovatelných kláves a také bez USB hubu. Ten v nabídce dražší klávesnice je, a to se dvěma porty. Cenový rozdíl mezi nimi je pak kolem 800 Kč.

Zdroj: TZ SteelSeries

SteelSeries Apex Gaming Keyboard
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

SteelSeries Apex Raw Gaming Keyboard
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů