Knights of the Old Republic: můžeme se těšit na remake?

Knights of the Old Republic: můžeme se těšit na remake?
, , aktualita
Knights of the Old Republic je titul ze zlaté éry her založených na univerzu Star Wars a nyní se opět proslýchá, že se chystá remake, čili přepracovaná verze této úspěšné a velice oblíbené hry. Můžeme se těšit? 
K oblíbeným
reklama
Star Wars: Knights of the Old Republic, čili prostě KOTOR, je známá RPG hra z roku 2003, po níž v následujícím roce přišlo ještě pokračování The Sith Lords. Přineslo nám ji tehdy ještě oslavované studio Bioware pod vydavatelem LucasArts, zatímco dnes už práva vlastní Electronic Arts (EA). 
 
 
KOTOR byl oblíbený kvůli svému příběhu, systému vylepšování postav i jejich dovedností a především se to v ní hemžilo světelnými meči a Silou. V modernizovaném hávu by tak měla jistě co říci i dnešnímu hráči, který herní éru začátku tisíciletí nestihl. 
 
V roce 2015 se přitom objevila informace, že se opravdu chystá přepracovaná verze KOTOR, ale o rok později měla společnost EA její vývoj zastavit jako něco, co nebylo v té době prioritní. Nyní se ale server Cinelix odvolává na dva nezávislé zdroje, že se přepracovaný KOTOR opět chystá, přičemž dle jednoho zdroje to bude prostě remake, ovšem dle druhého to působí spíše jako pokračování. 
 
Nicméně mezi přepracovanou hrou z roku 2003 a zbrusu novým titulem, i když jdoucím v jejích šlépějich, by snad měl být propastný rozdíl už na první pohled. Jenomže ono to nakonec nemusí být jedno ani druhé. Autor mluví o projektu KOTOR, který by vzal jisté prvky z prvních dvou dílů a integroval je do hry dle aktuálního kánonu Star Wars, ale co to konkrétně znamená, to je otázka. 
 
Vypadá to navíc, že se v Electronic Arts probudili a hodlají svou licenci na Star Wars hry opravdu využívat, takže si toho chystají více. Jednak se máme dočkat pokračování Jedi: Fallen Order a pak také hry pro Switch spojené s projektem Luminous. Právě ten by se mohl také inspirovat v sérii KOTOR, a to i v rámci příběhu, jenž má být zasazen do doby 400 let před Skywalkerem. 
 
Informací je tak zatím poskrovnu, ale je zřejmé, že se konečně něco děje a co to konkrétně je, to by mohl odhalit letošní E3. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce
Tchaj-wanské Ministerstvo financí ohlásilo, že se dohodlo se společností TSMC na tom, aby ta vyhradila část své produkce výrobě čipů využívaných v automobilech. Příčina je přitom zakopána v amerických sankcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře