Kogan Agora - Smartphone s Androidem za méně než 4 000 Kč

Kogan Agora - Smartphone s Androidem za méně než 4 000 Kč
, , aktualita
Australská společnost Kogan Technologies plánuje začít koncem ledna příštího roku s prodejem svého smartphonu Agora, který je založen na operačním systému společnosti Google. V současné době si můžete telefon za 299 AUD (+ 45 AUD mezinárodní...
K oblíbeným
reklama
Australská společnost Kogan Technologies plánuje začít koncem ledna příštího roku s prodejem svého smartphonu Agora, který je založen na operačním systému společnosti Google. V současné době si můžete telefon za 299 AUD (+ 45 AUD mezinárodní poštovné, což je celkem cca 4 400 Kč) objednat, expedice je však nezávisle na datu zaplacení stanovena až na 29. ledna. Smartphone disponuje 2,5" dotekovým LCD displejem o rozlišení 320 x 240 bodů. Ve srovnání s konkurencí, která sází na Windows Mobile, je displej o 0,3" menší (pokud máme na mysli např. HTC TyTN II) a tak je otázkou, zda budou jednotlivé prvky dostatečně veliké pro pohodlné ovládání prstem. Google Android však není plně závislý na dotekovém displeji, dá se ovládat také s pomocí pětisměrné klávesy, kterou najdete pod displejem.


Kogan Agora. K dispozici bude i verze Pro s fotoaparátem

Pro psaní textovek a kratších e-mailů přijde vhod QWERTY klávesnice, nechybí ani Bluetooth 2.0 pro připojení bezdrátového příslušenství (např. sluchátka). Použit byl procesor na frekvenci 624 MHz, smartphone je vybaven 256 MB paměti, kterou lze rozšířit microSD kartami o maximální kapacitě 16 GB. Kromě GPRS a EDGE můžete k připojení k Internetu použít také moderní technologii HSDPA. Rozměry telefonu jsou 108 x 64 x 15 mm, smartphone váží 130 gramů.

Zdroj: Kogan
reklama
Nejnovější články
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus si připravil párek desek ROX X570 formátu Mini ITX a DTX Asus si připravil párek desek ROX X570 formátu Mini ITX a DTX
Společnost Asus se rozhodla přinést na trh příspěvek také pro zájemce o výkonné desky pro AMD, ovšem v malém provedení, respektive formátu Mini ITX a Mini DTX. A jde konkrétně o modely ROG Crosshair VIII Impact a ROG Strix X570-I Gaming.
13.9.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM
Už v roce 2021 má být dokončena továrna na výrobu pamětí DRAM, kterou letos začne v Číně stavět společnosti Tsinghua Unigroup. Výstavba tak proběhne velice rychle ve snaze Číny zajistit si sama pro sebe výrobu pamětí. 
13.9.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře