reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
8.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Intel pracuje na technologii Bleep, která slouží k filtrování nadávek v hlasovém chatu v online hrách. K tomu využívá umělou inteligenci. Vůbec nejzajímavější je ovšem nastavení filtrování v jednotlivých kategoriích, jako je rasismus nebo LBGTQ+.
Mr.GO! (92) | 13.4.202113:45
To by mohli zkusit nasadit u nás na dílně. pak bych se možná i dozvěděl něco novýho :D
Odpovědět0  0
honza1616 (3638) | 10.4.202112:56
já když si vzpomenu na konverzaci jistých kamarádů, tak to byl pravej toxic... :D
ale podstatné je pochopit kontext jak bylo zmíněno v článku, většinou jsme si nadávali ze srandy a kolikrát se stane že začnu nadávat i sám sobě když něco podělám,
naštěstí to půjde zatím vypnout, horší bude až to budou filtrovat servery a nebude k tomu přístup nebo až to bude integrované ve hře nebo komunikátoru bez možnosti nastavení
https:­/­/youtu.be­/saCoGPCZ6RE?t=16 ...xD
trocha DayZ fyziky https:­/­/youtu.be­/cQmOCtcOu­-Q?t=34

něco z mojí tvorby, to byla ještě Arma2­-Dayzmod, kamarád mi přistál na base s vrtulníkem....
takto asi bude vypadat hra po odfiltrování nadávek ???? ­(já měl vypnuté nahrávání vlastního mikrofonu, proto to ticho­) jinak to byla nepřetržitá salva nadávek xD xD
https:­/­/youtu.be­/c2akbL_Cf8Q
xD
Odpovědět0  0
hurvinek (63) | 9.4.20219:29
Tak jak zde byla zpráva podaná mi to nepřijde jako nic kontroverzního. Dokud jde o svobodnou volbu hráče si zapnout či nezapnout filtrování určitého obsahu, je to naprosti v pořádku. Ostatně již dnes si můžete v některých on­-line hrách některé hráče vypnout, abyste je neslyšeli. Problém nastane, až za vás toto rozhodnutí učiní někdo jiný. Obecně je to zajímavá technologie a rozpoznávání slov či přímo kontextu může být velice užitečné v překladu, hlasových povelech a všude možně.

Osobně jsem proti cenzuře a pokud ano, mělo by jít spíše o vysvětlení. Například místo mazání konspiračních teorií oceňuji, kdyby za ní na sociálních sítích byl odkaz za vědecké vyvrácení, který si každý může přečíst a zamyslet se nad ním. Podobně jako to činí web demagog, kde jsou politické lži jasně vyvráceny i se zdůvodněním. I méně znalí a naivnější lidé si tak jasně mohou například ověřit, že Zeman je nejprolhanější politik za poslední desetiletí a že je morálním odpadem společnosti. Naneštěstí tito lidé spíše chodí na jiné weby, kde se pravda vykládá hodně kreativně.
Odpovědět1  1
wrah666 (6205) | 9.4.20219:38
Zatím to zavedou a dají tam možnost zapnout. Za pár let se to změní v ­"zapnuto­" s možností vypnout ­(a už se tě to ani nezeptá, jestli to náhodou nechceš vypnout­) a za dalších pár let vypínač jaksi zmizí.
Odpovědět3  0
wrah666 (6205) | 9.4.20218:17
Takže nejenže za náš hodné organizace typu demagog ­(jméno odpovídá­) určí pravdu, ale ještě nám AI upraví slovník. Do toho nás nátlakovky typu greenpiss naučí, jak se správně starat o přírodu, reklamy určí správný životní styl ­(konzumuj nebo chcípni­) a who spolu s ministerstvem zdravotnictví se postarají o naše zdraví. ­(třeba omezením cestování na covidpas a dobrovolně povinným očkováním, plus nošením náhubků­) Sakra, Orwella jsem četl, ale mám dojem, že náhubky, jakožto formu ponížení nevymyslel ani on. A navíc mám dost vtíravý pocit, že místo dystopie se z 1984 stává utopie. Vize, jak může být společnost svobodná. ­(Naše bude za pár let patrně MNOHEM horší­)
Odpovědět3  1
RadecekH (810) | 9.4.20218:40
Nějak zapomínáte na úplně prostý fakt a to, že stát jsme my. A není to socialistické heslo. U nás je to pravda. U nás jsou volby svobodné, kandidovat může kdejaký exot, nikoho nezavírají za to, že nadává prezidentovi či premiérovi a ani mu v tom nikdo nebrání.
Vedení státu jsme si sami zvolili. Demokraticky. Může se nám to jako jednotlivci nelíbit, ale je to tak.
Tedy, pokud stát rozhodne, že budete nosit náhubek a budete sedět doma na zadku, je to v pořádku. Pokud se vám to nelíbí, tak sám volte jinak a snažte se k témuž přesvědčit i ostatní. A protože máme svobodu, tak vám nikdo bránit nebude.
Orwellem se jen oháníte, evidentně jste ho vůbec nečetl. Jinak byste chápal rozdíl mezi svobodou a anarchií.
Odpovědět3  0
wrah666 (6205) | 9.4.20219:36
Bohužel, ve svém věku již nevěřím na pohádky pro děti. Voliči prakticky nemají jak nenaletět lumpovi. Vřdy slíbí víc, než férový politik, protože to nebude plnit. maximálně to volům dojde a zvolí jiného, ovšem némlich stejného. A obávám se, že by nefungovalo ani vzít postup dle Henleinovy Hvězdné pěchoty a dát právo volit až po veřejné službě. Dostatečně cílevědomý zločinec by prostě v rámci přípravy těch pár let odpracoval, nebo i v té armádě odsloužil. Kamarády má, však oni by zařídili teplé křesílko někde v povzdálí..

PS: Pokud máš pocit, že lžu, tak se podívej na Mirdu kalouska. Ukázkový cílevědomý zločinec, který se na převzetí moci připravoval minimálně od vstupu do pionýru. Pak bum, ­"demokracie­" jedna strana, druhá strana, kolik let poslanec, bez ohledu na to co vyváděl. A teď se nepochyběn ­"nestáhl­" jen tak pro nic za nic. Očekávám, že se pokusí ucvátit prezidentské křeslo. A vždy se našlo dost tupců, co mu to sežrali a hlas mu dali...
Odpovědět2  0
RadecekH (810) | 9.4.202117:15
Na Kalouska mi nešahejte. Toho já mám rád. Sice lidi jako vy vykládají o tom, jaký je to zločinec, ale je to člověk, na kterého nedokázal vyhrabat nic ani Babiš. Ono je krásné říkat, jak je někdo zločinec, protože to ­"přeci každý ví­", ale u toho Kalouska tomu nic nenasvědčuje.
Je to v podstatě pohodovej strejda, co se v minulosti rád napil ­(a nijak se s tím netajil­), dneska se asi taky rád napije, ale už se dokáže ovládat a neztříská se v době, kdy je na očích. Nežije si na vysoké noze a to, co na něm já oceňuju nejvíc, je to, že má logické myšlení. Není to hlupák, který mele pořád dokolečka to samé. Je to člověk, co dokáže argumentovat a dokáže své názory i podložit nějakými čísly a fakty. Ne jako vy. On neříká třeba: Babiš je zločinec. On říká, že Babiš je zločinec a vyjmenovává konkrétní příklady, kdy udělal něco špatného. A v tom se liší třeba od vás, který se naveze do Kalouska, ale vlastně ani neví proč.
A k té první části ­- to už je princip demokracie. Každý kandidát něco slibuje. Problém není v kandidátech, ale v nás voličích. Protože když přijde rozumný kandidát, který naprosto správně řekne, že je potřeba zastavit navyšování důchodů a platů státních zaměstnanců, že je potřeba zvýšit daně a zvýšit věk odchodu do důchodu, tak ho nikdo volit nebude. A já se s tím musím smířit a holt akceptovat, že demokratická většina chce pravý opak.
Odpovědět0  0
wrah666 (6205) | 9.4.202119:30
Pitomý není. Jen je to neskutečně zlý zmetek. A ano, problém je ve voličích. Demokracie by MOHLA fungovat. Za podmínek, že by všichni byli svatí. Pokud by nikdo nelhal, nekradl, nebral dávky, když je 100% zdravý a ještě k tomu by byl inteligentní a občansky zodpovědný, fungovala byl. Jenže s takovými občany by stejně tak dobře fungoval i komunismus. Takoví občané by vlastně vládu ani nepotřebovali.. A ano, koukám, že Kalouskovy stopy na tobě jsou silné. Ještě víc okrást důchodce? Skvělé řešení. Lidi, kteří celý život makali.. ­(A to že ONI ještě makali, za nich žádné parazitní neziskovky nebyly­) Že to následně někdo rozkradl ­(a tuším byla to ODSka­) není jejich problém. U státních zaměstnanců nepomůže zarazit růst mezd, ale výhradně změna řízení státu. Zjednodušit. Fromulře ubrat, z předpisů vyhodit 100+1 vyjímek atd. ­(ne druhou stranu, státními zaměstnanci jsou třeba i hasiči a tiby zcela bez debaty zasloužili výrazně přidat. Ve srovnání s riziky a namáhavostí práce, jsou placeni mizerně.)
Odpovědět0  0
RadecekH (810) | 10.4.202117:34
Aha, důchodci celý život makali a proto mají nárok na velký důchod. Taková 85letá babička je v důchodu už 30 let, což je přibližně doba, co odpracovala. Na důchodech jí už bylo vyplaceno několikanásobně víc, než si za celý život vydělala.
A neměl bych proti tomu vůbec nic, kdyby totéž čekalo i její 35letou vnučku. Jenže ta vnučka nepůjde do důchodu v 55, ale, když to dobře dopadne, tak v 70. A o tom, že by v důchodu strávila tutéž dobu jako v práci, nemůže ani uvažovat, pokud se tedy nehodlá dožít 120.
Možná si myslíte, že je to z mého pohledu závist. Ale tak to není. Já jim nezávidím, sám mám rodiče v důchodu, takže jsem rád, že se mají dobře, a o sobě vím, že se budu mít dobře taky, protože s tím, že na mě začne stát šetřit a státní důchod nebudu mít tak velký, jako mí rodiče, počítám.
Je mi ale líto těch obyčejných lidí, kteří žijí z ruky do huby a kteří k tomu státnímu důchodu žádné přilepšení z vlastních investic mít nebudou. Ti na tom budou bití nejvíce. Paradoxně jsou to přesně ti, co ­"neumí počítat­" a věří, že jde rozhazovat donekonečna.
Odpovědět0  1
wrah666 (6205) | 11.4.20215:58
Makali jak mohli. Jejich odchod do důchodu byl spočítán, s ohledem na to, že ministerstvo nemalovalo za 500 kč­/m2, nekupovalo ­"škodovky­" ­(ale vlastněné němci­) nebyl ­"zodpovědný­" rozpočet s ­-200 miliardami.. ­(toto zavedl váš vzor, vwelký míra­) a doly byly státní, tj pracyh neshrábl takový Tykač či Bakala.. Jo, taky se nikomu nezadřelo za nehty 45 tisíc bytů, v rámci ­"férové­" privatizace a podobně.. Není možné lidem celý život slibovat, že dostanou důchod, ze kterého půjde žít a pak provést demokradtický puč a v době, kdy už jsou staří a nemohou jim vzkázat, že mají žrát trávu. Opět zmíním vyšeho vzora, Mirka.. Který důchodcům za dobu, kdy základní potraviny podražily o 50% přiznal zvýšení důchodu 90 korun.. Fakt vám to přijde fér?

(ano, ­"!inflaci­" počítá čsů na základě ­"spotřebního koše­", jenže ten košík je tvrdě pokřivený. Počítá společně pdaje, které musí být odděleny. Poklesla cena šuntové elektroniky. Fajn,. ale spolu s tím poklesla i výdrž. A pokud jsem švorc a mám leda na nájem y jídlo pro psa, tak si ­"asi­" elektroniku odpustím. ­"asi­" si odpustím i auto. A naprosto určitě se nebudu pouštět do hypotéky, zajímá mě prostě cena nájmu bytu, energií a potravin. A v této oblasti je prostě inflace ohromná, ať si ČSU tvrdí, co chce.

PS: i já se dnes na důchod zařizuji po svém. Velmi nehezky, ale po svém. Plánováno tak 60­-70 tisíc měsíčně, s ohledem na inflaci..
Odpovědět0  0
RadecekH (810) | 11.4.20216:20
To, že se v tomhle státě děly nějaké levárny máme na svědomí my. My jsme ty naše představitele zvolili. Takže my neseme odpovědnost. Je hezké, že vysvětlujete, proč mají být současné důchody velké, ale nějak mi chybí vysvětlení, kde na to stát v budoucnu vezme.
Inflace je počítána celkem v pohodě. Když si vezmu potraviny, tak ty jsou ve vztahu k příjmům ­(jak mzdám, tak důchodům­) výrazně levnější, než za socialismu. Argumentovat výši nájmu, když 80 % Čechů bydlí ve vlastním a ti důchodci na to, aby si pořídili vlastní bydlení, měli celý život, je dost divné. A energie holt podražily o trochu víc, u elektřiny na cca 15x, proti cca 10x růstu mezd. Zase žádná katastrofa.
Odpovědět0  0
wrah666 (6205) | 11.4.20216:39
Stát na ty důchody MĚL V BUDOUCNU vzít ze zisků STÁTNÍCH podniků. Například škodovky, například dolů.. Už jen na zmíněném mizí ročně něco kolem 200 miliard kč. ­(část do německa, částo do kapes zlodějů­)
Odpovědět0  0
RadecekH (810) | 11.4.20218:48
Myslíte tu Škodovku, co byla v roce 1989 na hranici bankrotu? Tak z té by si stát mohl vzít tak maximálně ztrátu.
Kolik vám je, že netušíte, jak vypadaly ty státní podniky na konci socialismu? Většina jich jela z podstaty na desítky let starých strojích, často ještě předválečných.
Ty státní podniky dokázaly to, že od roku 1938 do roku 1990 se zvedlo HDP z 1800 dolarů na obyvatele na 3100 dolarů na obyvatele. Pro srovnání, v roce 2019 bylo HDP asi 40000 dolarů na obyvatele. A to HDP za posledních 30 let nezvedly státní podniky, ale fakt, že sem masivně investovaly západní firmy. Jen přímé investice činily přes 3 biliony korun. A světe div se, když někdo investuje, tak z toho chce taky něco mít. Tedy je logické, že dneska putují zisky opačným směrem. Kdyby ty západní firmy tady neinvestovaly, tak se máme asi o trochu lépe, než na konci 80. let, ale zdaleka ne tak, jak se máme nyní.
Ale chtít, abyste to pochopil, je asi marný.
Odpovědět0  0
DarkRichelieu (1230) | 9.4.20217:38
A nešlo by to použít i obráceně ? Jako kdybych hrál s moc ­"slušnými­" lidmi a slyšel bych jen. ­"Promiň bratře, pošpinil jsem tvůj nůž svojí krví, chvilku tady vydrž přinesu ti nový čistý, och jak já tě miluju­" Tak tohle bych potřeboval vlastně celé smáznout a dát tomu šmrnc, jinak bych se z toho asi zbláznil, ruplo by mi v kouli a šel ven s baseballkou.
Odpovědět5  1
MLML (20) | 9.4.20217:34
Už jděte s rasismem a strachem z neznámého někam. Podporujete uměle vytvářený ­"problém­".
Odpovědět7  0
snajprik (1572) | 8.4.202120:55
Keď sa nad tym zamyslim tak takzvana biela rasa = pôvodny europania je nas cca 500 milionov na svete, zvyšok 8000 milionov je ta utlačana menšina :D
Odpovědět10  0
DarkRichelieu (1230) | 9.4.20217:32
Tak za tuhle úvahu by tě facebook zabanoval na miliardu let :D
Odpovědět4  0
unreall (486) | 9.4.20217:44
V prvom rade neexistuje žiadna biela rasa, ani čierna, ani akákoľvek iná ľudská rasa. Existuje len jedna rasa ­-homo sapiens. Čiže ta, ktorá prežila narozdiel od rasy neandertálakej, alebo Denisovanskej atp.

Pôvodný Európania je tiež vtipný vyraz, pretože pred osídľovacou dobou, bola doba kočovná­/lovecká a zoskupenia sa neustále presúvali z miesta na miesta. Takze vyraz pôvodný nemá v tomto kontexte význam. Navyše Slovania prišli, ako posledný do Európy. Všeobecne sa dnes uznáva názor, že homo ­- sapiens pochádza zo subsaharskej Afriky a odtiaľ sa rozšíril do okolia. Teória o všehopôvodu Atlantanov je asi tak praštena, ako časť v Biblii o potope sveta. Záplavy boli lokálne, ale nie svetové.

A “iná rasa” sa dnes cíti utláčana z iných historických dôvodov, akože preto, že by ich bolo menej. Koloniálna éra, otroctvo atd. Navyše utláčanie prameni hlavne z Ameriky, pretože ta jediná je takto zmiešané multikultúrna. Multikultúrna je napr. aj Čína, akurát sú rôzne etnika rozdelené do provincii a nikto z nich sa navzájom nestretáva. Nie, žeby nechceli, ale akosi nemôžu a vlastne oni o sebe sní dosť dobre nevedia. Akýkoľvek pokus o sťažnosť utláčania je potlačený vojenskou intervenciou. Proste Čína, len o nej sa tak nepíše, ako o Amerike.

A čo sa týka tých čísiel, tak v Európe je populácia okolo 750 miliónov a celosvetovo ide o 7,8 miliard obyvateľov zeme. Takže nemôže byt 8 miliard zvyšok.

PS: mne táto doba utláčania, multikultúry a filmového obsadenia aziata, černocha, araba, tiež lezie na nervy a je mi z toho miestami na grc. Naopak si mýslim, že toto paradoxne podnecuje nechuť k týmto etnikám a nie prijatie. To len aby si vedel, aký mám nato názor.
Odpovědět1  2
oldri8k (40) | 11.4.202122:16
Trepeš tady nesmysly . Evropa je kontinent ne evropská unie :­) Atlantida nemá nic společného s Biblí :­) Homo sapiens je jed druh tvorstva zde na planetě. Každej národ má svou kulturu , své území a svou pleť­- příklad civilizace. Negr sem přišel až dnes, kdy mu někdo řek, že se tu bude mít líp :­) Nebejt Československa, tak tu nepíšeš a já ti z půlky rozumím ale mladší generace ani písmenko a bere tě jako cizince, uvědom si že to není rasismus, je to jen rozdíl odkud si :­) A stou Čínou :­) ty by ti dali čepicema. Vysvětli mi co je bílý rasismus, mne jen překvapuje kam se řítíme, program kterž mi bude říkat ať si vypnu nadávky ? Trochu uhozený :)
Odpovědět0  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.