reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

komplikator

Registrace: 15.6.2007
Komentářů: 640, score -1.3
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 8.11.2023 s hodnocením +5:
Exynos není dílo AMD ale Samsungu, Samsung pouze využil mRDNA architekturu. Exynos nemá problém ve výkonu ale efektivitě.a velký problém byl v tom že S22 ráda s Exynosem stala stejne jako se SG.
Komentář z 29.8.2021 s hodnocením +4:
Vysoký poměr iPadů u těch co mají tablet se dá očekávat. Na poli tabletů je Apple absolutní špička, jediný kdo tohmu dokáže konkurovat je Samsung se svými vlajkovými Galaxy Tab S, nikoli však výkonem, který možná překoná jen o půlku levnější iPad ale DEX prostředím, což je to co majitelům zvláště výkonných iPad Pro chybí.

Když se člověk koukne na nabídku tabletů tak je to bída, nejlevnější iPad s tři roky starým A12 Bionic sice stojí 10 tisíc ale výkonově překoná všechno s Amdroidem s procesory střední třídy ­- všechny Snapdragony 720, 730, 750 atd... je na tom dokonce o něco lépe než třeba 2 roky stará vlajka androidů Snapdragon 855, jenže, který Android tablet má byť jen něco jako obstarožní Snapdragon 720? Cenově kolem 10 tisíc mají Android tablety v lepším případě Snapdragony 662, tzn cca 2,5x pomalejší procesory, tablety za 5 tisíc mají něco jako Snapdragony 450 nebo staré Mediateky Helios 22 které jsou tak 5x pomalejší.

Sice si člověk koupí levný tablet ale je pomalý už když ho vybalí z krabice, když jsem na začátku roku vybíral tablet, měl jsem také požadavek aby bylo možné tablet připojit drátově k TV­/Monitoru­/Capture kartě, nejlevnější tablet který to umožňil byl právě iPad další možnost byl až Galaxy Tab S téměř za dvojnásobnou cenu.

Vysoký podíl hodinek je také pochopitelný. Zvláště v COVID době, hodinky umožnily odemykat iPhone přes FaceID rouškou, což třeba mě nejvíce vadilo u placení, byť funkci placení pak převzaly samotné hodinky a telefonem už neplatím, ale celkově je to prodloužená ruka iPhonu. Hlavně od roku 2017 ty hodinky mají i LTE modul, takže se s nimi dá telefonovat aniž by byl iPhone v blízkosti. Umí to i jiné chytré hodinky, ale žádné jiné chytré hodinky neumožňují mít na hodinkách i telefonu stejné telefonní číslo. U mě se ty hodinky hodí i k automatickému odemykání Macu. V rodinách pak i když třeba majitel iPhonu sám nemá hodinky od Apple přesto Apple hodinky mít může, běžně to dávají třeba rodiče svým dětem které ještě nemají vlastní telefon, v rámci rodinného sdílení pak je možné zavolat dítěti na hodinky, zároveň mít přehled kde se dítě nachází. Někdo to zase dává svým seniorním rodičům méně mobilním či méně vitálním, kdy potomci mohou mít přehled co se s nimi děje. Nebo jim to třeba zavolá emergency pokud třeba ošklivě spadnou a nereagují na výzvu hodinek ­(ano v nejednom případě to končí zbytečným výjezdem­). Moje invalidní matka zemřela přesně tímhle způsobem, spadla, nebyla schopná se hýbat a nedokázala si přivolat pomoc.

U toho průzkumu mi třeba chybí otázka pro ty, kteří používají sluchátka zda používají i jiné Apple zařízení jako iPad nebo Mac. Pokud si člověk koupí iPhone, tak sluchátka nenabízí příliš přidané hodnoty, ale jakmile má člověk ještě další zařízení na kterém sluchátka používá ­- hodinky, ipad, mac... tak dávají naopak velký smysl protože je člověk nemusí vůbec párovat, automaticky se připojí k zařízení pod stejným apple účtem na kterém se přehrává audio. Jedu třeba dokanceláře a poslouchám na iPhonu, přijedu do kanclu, potřebuji vyřídit nějaký pracovní video hovor a sluchátka se přepojí, pak se zase přepojí k iphonu, odpoledne přijdu domů zase hraje muzika z iphonu ale jdu si zaběhat a telefon s sebou neberu, přehrávání pokračuje z hodinek, večer si pak třeba na gauči koukám na YT a sluchátka se připojí k iPadu...Nic nepáruju, nic nezapínám, jednoduše to funguje.

Nicméně výhod ekosystému je daleko víc, mě třeba vyhovuje kopírování dat mezi telefonem­/ipadem­/macem v podobě schránky, na jednom zařízení dám COPY, na druhém PASTE a data už letí. Možnost pokračovat v činnosti na jiném zařízení je taky fajn. koukám třeba na nějaký web po cestě domů v mobilu, článek nedočtu, tak na macu kliknu a voila, otevře se prohlížeč tam, kde jsem přestal, Nebo třeba po cestě do práce píšu mail který nestihnu dopsat, přijdu k počítači, kliknu a pokračuju. Nebo když chci nafotit třeba nějaký dokument a poslat poštou. Píšu na počítači a dám přiložit fotografii a vyberu iPhone, ten rovnou spustí fotoaparát, cvaknu co potřebuji, dám OK a voila, fotka je v počítači přiložená v mailu.

Je toho samozřejmě daleko více, tyhle, de facto maličkosti usnadňují používání těch zařízení a jiní výrobci to vidí a snaží napodobit. Nejdále je Samsung, byť má ještě hodně práce před sebou a proti Apple toho víc neumí než umí. Ale cením si snahy Samsungu že si třeba s Microsoftem dohodl pro mě klíčovou věc a sice že můžu nejen vidět, ale i posílat SMS z aplikace v počítači. Psaní na telefonu pro mě nepohodlné a zdlouhavé a když mám počítač nebo tablet s klávesnicí po ruce, tak proč to nepoužít.
Komentář z 16.9.2020 s hodnocením +4:
32­"? Však to je maličké...

Trošku lepší herní zážitek než 32­"

https:­/­/i.ytimg.com­/vi­/4kBLJK4FdfQ­/maxresdefault.jpg

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 28.10.2020 s hodnocením -16:
Tak RX6800 to bude mít pěkně těžké, dražší než RTX3070 a podobný výkon, 6800XT je na tom fajn, ale ukáží featury a výkon, který tu nepadl, výkon v RT, ani obdoba DLSS není, ani věci jako RTX Broadcast, a uvidíme jaký budou mít video encodér, ale 50 loradů rozdíl proti 3080 není zas takový deal.

Jde vidět že AMD je cenama dost tlačená dolů, 16GB paměti je ranec, něco stojí, stejně tak TSMC nebude tak levná jako Samsung. V nejprodávanějším segmentu jasně NV vede s RTX3070.

Hlavně co teď budou říkat ti, co odsuzovali 300W grafiky, bylo jasné že to nemůže být jinde.
Komentář z 28.10.2020 s hodnocením -15:
"přidala k tomu levnější ceny a nižší spotřebu ­"

Levnějšíí ceny? Jako nižší? Nevím ale 3070 vs 6800.. přes 15% vyšší cenovka u 6800. 6800XT vs 3080, fair cena o 7,5% nižší.. 5900 vs 3090 irelevantní, tyhle karty nejsou o penězích.

A spotřeba? 250W u 5800 nevypadá dobře. Navíc 5700XT má 225W papírově a 260 reálně. Takže 250W na kartu o výkonu 3070 která si jede reálně 220­-225W.

Tak jak tak 20­-40W v téhle kategorii nehraje roli, ale bylo by smutné kdyby AMD na lepším procesu mělo horší perf­/watt poměr.

"tak si nVidia nadiktuje takové ceny za své grafiky­"

N2ějaký hmatatelný důkaz nebo tvrzení které je nedoložitelné?
Komentář z 28.10.2020 s hodnocením -14:
"RX 6800 bude znatelně rychlejší než RTX 3070­"

Neřekl bych že znatelně. V těch hrách kde výrazně získala na 2080Ti získává i 3070, počítám rozdíl kolem 10% V 4k to bude citelné, ale na 4k to moc lidi nebudou kupovat, zvláště když 70 dolarů navrch a budu mít o 20­-25% výkonnější 5800XT, navíc k těm výkonům to potřebuje 500 desku a logicky AMD procesor. Na hraní nevidíím důvod kupovat drahé AMD když je levná 10400F. Za cenu R5 3600 člověk přidá pár set a má i5 i s B460 deskou.