www.svethardware.cz
>
>
>
>

Konečné specifikace a ceny Intel Alder Lake-S unikly na web

Konečné specifikace a ceny Intel Alder Lake-S unikly na web
, , aktualita
Server VideoCardz zveřejnil materiály Intelu, které nám odhalí skutečné a finální specifikace prvních procesorů Alder Lake-S, které se dostanou na trh. Vedle toho se dozvídáme i ceny, jež skutečně nelze označit za přemrštěné. 
K oblíbeným
reklama
Alder Lake-S budou oficiálně představeny již dnes a spuštěny budou předobjednávky, čili následující obrázek bude ještě dnes zveřejněn oficiální cestou. 
 
- klikněte pro zvětšení -
 
Vidíme na něm první trojici procesorů Alder Lake-S přichystanou vždy ve dvou verzích s grafikou a bez grafiky (respektive s deaktivovanou grafikou, pokud budeme chtít slovíčkařit). Dozvídáme se už konečné specifikace i týkající se turba, čili Alder Lake-S se vyšplhají na takt až 5,2 GHz, což tedy nepředstavuje žádný posun oproti 14nm Core generací Rocket Lake-S i Comet Lake-S. Zde jde ale především o novou mikroarchitekturu, která má zvednout výkon. 
 
Potvrzena je podpora pamětí DDR4-3200 i DDR5-4800 s maximem na 128 GB, přičemž Intel už neuvádí prosté hodnoty TDP, ale Base Power a Maximum Turbo Power. První je tak jen přejmenované TDP, čili PL1 a druhá pak odpovídá PL2, ovšem v praxi by alespoň některé desky mohly mít nastaveno už rovnou PL2, respektive hodnota PL1 na nich bude nastavena až na 241 W v závislosti na modelu procesoru. 
 
Nakonec tu máme v tabulce ceny, které se v případě prvních šesti modelů pohybují mezi 264 a 589 USD. A to skutečně nevypadá špatně i vzhledem k tomu, že Rocket Lake-S přišly na trh v případě odpovídajících modelů v rozmezí 237 až 539 USD, přičemž Alder Lake-S slibují mnohem vyšší výkon. Čili Core i9-12900K by měl nastoupit na trh s cenou zhruba kolem 16.400 Kč a Core i5-12600KF by mohl stát cca 7.200 Kč. Pozdější Core i5-12400F se tak snad vejde pod pět tisíc. 
 
 
Přesně jak se dalo očekávat, Intel si znovu nárokuje vedení s ohledem na výkon ve hrách, což se snaží ukázat i ve vlastních testech, kde Core i9-12900K většinou výrazně vede nad Ryzenem 9 5950X a Core i9-11900K.  
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ceny Li-Ion baterií pro EV klesly na $132 za kWh, chvíli možná nebude lépe Ceny Li-Ion baterií pro EV klesly na $132 za kWh, chvíli možná nebude lépe
Ceny lithiových akumulátorů jsou pro budoucnost velmi důležité. Ovlivní nejen ceny aut na elektřinu, ale také úložiště, jejichž význam narůstá s narůstajícím podílem nestabilních obnovitelných  zdrojů elektrické energie. Cena klesá, ale už jen pomalu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Služba Netflix rozšiřuje nabídku her o další 3 nové tituly Služba Netflix rozšiřuje nabídku her o další 3 nové tituly
Streamovací služba Netflix se poslední dobou snaží prorazit i v oblasti her. K nedávno přidaným hrám Asphalt Xtreme a Bowling Ballers nyní přibývají další tři herní tituly. Nadále jsou bez reklam a nákupů ve hrách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína chce dohlížet na metaverse a NFT Čína chce dohlížet na metaverse a NFT
Metaverse a NFT jsou nemalým trnem v oku pro Čínskou lidovou banku. Banka v rámci boje proti nim varuje před zneužíváním těchto technologií pro nelegální činnost a praní špinavých peněz, chce tak větší kontrolu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 % Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 %
Energetický byznys Tesly sice zdaleka není tak velký jako ten automobilový, ale to zdaleka neznamená, že by se zde nic nedělo. Tesla uvádí novou verzi solárních tašek na střechu, které mají o 22 % vyšší výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone
Xiaomi proniká na stále větší množství trhů. Zabydlovat se začíná i na trhu s monitory a nyní uvádí profesionální grafický monitor XMMNT27NU, který je 27" modelem s rozlišením 4K i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala