reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Konektory 12VHPWR od CableModu spálily grafiky za 74.500 USD

12.2.2024, Milan Šurkala, aktualita
Konektory 12VHPWR od CableModu spálily grafiky za 74.500 USD
Společnost CableMod chtěla vyřešit problémy s kontroverzními napájecími kabely 12VHPWR, které mohly způsobit tavení konektorů a GPU. Byly považovány za kvalitní řešení, ale ani jim se nevyhnuly problémy.
Kauza konektorů 12VHPWR postihla i toho, kdo ji chtěl zdárně vyřešit, společnost CableMod. Ta přinesla na trh kvalitnější zahnuté konektory a redukce, které byly dlouhou dobu považovány za lepší řešení problémů a firma byla vyzdvihována jako příklad toho, jak se to mělo udělat hned na začátku. Konektory sice částečně tyto potíže řešily, ale přesto se ani jim nevyhnuly problémy. Firma tak v prosinci 2023 vyhlásila svolávací akci na starší varianty kabelů a redukcí, což se má týkat 25.300 adaptérů. Zákazníkům by měla být vrácena nákupní částka v plné výši.
 
To společnost nevyjde zrovna levně, uvážíme-li, že se prodávaly za cca 40 USD (to nás dostává na cca 1 mil. USD). Celkem se ví o celkem 272 případech v rámci USA, kdy se adaptéry uvolnily, přehřívaly nebo se začaly tavit (případně začaly tavit GPU) a zákazníci po firmě chtějí náhradu škod ve výši 74.500 USD za poškozené GPU. To dává tušit, že nevratně roztavených a poškozených GPU nebudou stovky (ne ve všech nahlášených případech došlo k poškození GPU), ale patrně spíše vyšší desítky (tyto konektory jsou na RTX 4070 až 4090 s cenami od cca 600 do 2000 USD).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama