www.svethardware.cz
>
>

Konstruktéři z BMW nyní na návrhy svých automobilů používají HTC Vive

Konstruktéři z BMW nyní na návrhy svých automobilů používají HTC Vive
, , aktualita
Využití headsetu pro virtuální realitu HTC Vive není jen při hraní her. Své využití si najde i v automobilovém odvětví, kde se velmi hodí zejména v oblasti navrhování. Konstruktéři BMW nyní používají HTC Vive.
K oblíbeným
reklama
Velké společnosti se snaží jít s dobou. Rok 2016 je rokem obrovského boomu virtuální a rozšířené reality, protože na trh přichází velké množství nových headsetů. Automobilka BMW nyní používá ve své výrobě nový headset HTC Vive, virtuální realitu do svého procesu vývoje zahrnuje už od roku 1990. Je však čas trochu modernizovat a nahradit starý systém něčím novějším.

Virtuální realita nebo i rozšířená realita nabízí automobilovému průmyslu své nesporné výhody, protože je tak možné snadno navrhovat a zkoušet nové nápady bez toho, aby se musely hned realizovat. Místo pracného a nákladného vytváření modelů tak tato technologie zaručí rychlejší výsledky, větší flexibilitu a nižší náklady.

Konstruktéři společnosti BMW proto používají headset HTC Vive pro virtuální realitu, umožňuje jim to navrhovat interiér auta nebo si zkoušet simulované jízdy, a tak i všechny vlastnosti vozidla - například jestli je ergonomie všech ovládacích prvků dobrá či zdali je z auta dostatečný rozhled. Hlavní pokrok s HTC Vive spočívá v tom, že členové týmu ze všech částí světa si jen jednoduše nasadí headset a můžou vyjádřit svůj názor k návrhu než bude započat další krok výroby.

Už v roce 2015 jevilo BMW o HTC Vive zájem, a proto měla automobilová společnost už loni k dispozici několik kitů HTC Vive, aby vše mohla otestovat. Zkušební provoz proběhl úspěšně a nyní BMW zahrnuje do svého výrobního procesu tento headset už oficiálně. HTC Vive k orientaci v prostoru nepoužívá kamerové systémy či akcelerometry, ale má vlastní systém nazvaný Lighthouse. Díky laserovým paprskům sleduje headset pohyby opravdu velmi přesně - to je také jeden z důvodů, proč se BMW toho zařízení tak zamlouvá.

I když běžný člověk o HTC Vive rozhodně neřekne, že se jedná o levnou záležitost, pro společnost BMW zakoupení těchto headsetů znamená velmi levnou investici. Automobilka se tak stává první společností, která ve své výrobě využívá zařízení primárně určené pro herní průmysl. V modernizaci tohoto stylu hodlá automobilová společnost BMW i nadále pokračovat.

Zdroje: engadget.com, bmwgroup.com
reklama
Nejnovější články
Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad
Těžba kryptoměn je mnohdy energeticky velmi náročný proces, který je větší zátěží než např. elektromobilita. Jak ale tvrdí poslední studie, problémem může být i elektronický odpad kvůli rychlému zastarávání.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů
Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH
Společnost Biostar představila novou základní desku TZ590-BTC Duo, která je určena pro těžaře kryptoměn. Uzpůsobena je tak, že počítač s ní může ve velkém těžit jak např. Ethereum, tak i kryptoměnu Chia.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář