www.svethardware.cz
>
>
>
>

Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake

Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
, , aktualita
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
K oblíbeným
reklama
One Xplayer můžeme dát po bok produktům jako AYA NEO Founder, GDP Win 3 nebo i Nintendo Switch. Jde zkrátka o herní konzoli do ruky, která bude stejně jako Gx1 Pro rovněž od One Netbook Technology založena na procesoru firmy Intel. 
 
 
Máme tu dokonce tři verze nové konzole One Xplayer, a to Standard s procesorem Core i5-1135G7, pak je tu Pro s Core i7-1165G7 a nakonec Ultimate s Core i7-1185G7, přičemž všechny mají k dispozici 16 GB RAM (LPDDR4x 4266 MHz) a pak podle verze 512GB až 2TB SSD. To by byla slušná výbava i na notebook, natož pak na zařízení, které připomíná spíše mobilní telefon. Ceny pak byly odstupňovány na 682, 798 a 1250 eur, což ovšem platí pouze pro financovací kampaň na Indiegogo. Poté už budou vyšší.
 
 
Součástí konzole je dotykový displej typu IPS s rozlišením 2560 x 1600, což při úhlopříčce jen 8,4 palce dělá 358 ppi. Podstatnou část pak zabere baterie s kapacitou 15.300 mAh, ze které budou napájeny i dva ventilátory, které společně s heatpipe poslouží k chlazení. 
 
 
Konzole může posloužit i jako malinký notebook, a to díky připojitelné hardwarové klávesnici (za dalších 40 USD), přičemž díky rozhraní USB4 bude dokonce možné napojit i externí modul s desktopovou grafickou kartou stejně jako na notebooky. Čili je možné, abychom k takovéto konzoli napojili třeba i grafiku GeForce RTX 3090, když na to přijde, což už je ale spíše zábavná představa než něco, nad čímž by se dalo reálně uvažovat. Že by ale samotná konzole měla výstupy HDMI nebo DisplayPort, toho se nedočkáme. 
 
 
Ve výbavě má ovšem vedle USB4 také USB 3.0 na portu C, 3,5mm audio výstup, slot pro karty TF, stereo reproduktory, WiFi 6 a Bluetooth 5.0, a to vše v rozměrech 288 x 130 x 21 mm s hmotností 820 gramů.  
 
Firma One Netbook Technology má financování už dávno zajištěno, neboť základní cíl byl už 36x překročen. První kusy tak chce dodat už během příštího měsíce a stále jsou k dispozici.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu
Ještě před pár týdny bychom řekli, že kryptoměny nemají žádné využití v běžném platebním styku. Události posledních dní ale říkají, že by přeci jen mohly mít i funkci měny. Nyní tu máme nejdražší prodanou nemovitost za kryptoměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty
Společnost Avast varuje před podvodnými inzeráty na českých inzertních serverech. Ty zneužívají situace kolem grafických karet a opět se objevuje zvýšené množství podezřelých nabídek nabízející GeForce a Radeony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas
V květnu minulého roku bylo dokončeno ražení druhého tunelu v Las Vegas, které měly zajistit dopravu návštěvníků zdejšího konferenčního centra. Tak se nyní stalo a tunely jsou konečně v provozu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin
V posledních dnech se čím dál častěji zmiňuje příchod nového operačního systému Microsoft Windows 11. Indícií je stále více a vedle tiskovky v 11 hodin tu máme i nové video. To je dlouhé 11 minut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Čínský rover si na Marsu vyfotil selfie Čínský rover si na Marsu vyfotil selfie
Čínská mise k Marsu je zatím úspěšná, sonda na začátku roku k rudé planetě dorazila a nedávno se podařil i úspěšný sestup na povrch planety. Nyní čínská kosmická agentura zveřejnila další fotografie včetně selfie roveru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková