Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

korbendalasCZ

Registrace: 19.7.2019
Komentářů: 18, score 1.5
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 1.10.2021 s hodnocením +11:
FX­-8370 mam ještě doma s deskou ramkou a chladičem nedávno sem vyměnil za Ryzena 5600X :D a musim říct že spokojenost výkon ve hrách mi vystřelil jako sviňa, Tam kde sem v ARMA3 měl 30 a občas drop na 5 tak tam litam kolem 80FPS :­-)
Komentář z 21.5.2021 s hodnocením +4:
Při tak velkých počtech konfigurací HW a sw na tolika počítačích nikdy neotestujete všechny varianty a kombinace, hodně v práci řeším třeba problem se zvukem po aktualizaci MS ale jen u počítačů dell a jen u konkretních zvukových karet a jejich software, na žádným jiným počítači od jiných výrobců mi MS zvuk nerozhodili, stejně tak kamarádi co mají sestavené počítače se mi nikdo neozval že by měl problém se zvukem. ve finále je vždy problem s tím že výrobce softu a ovladačů je pomalej a vydává ovladače pozdě, přitom MS pokud plánuje update tak o něm výrobci ví daleko dopředu a i před uvolněním update maji možnost zjistit jestli to neovlivňuje jejich ovladače a ovladací software.
A co se týče Teams tak nechápu co máte za problem, my máme 40 poboček v čr 10 na slovensku a při hromadných poradách neni problem, prostě se naplanuje schuzka lidi se připojí a vše jede, základ je mít dobře provedenou implementaci na AD a federační služby atd aby došlo k ověření uživatele, a taky při vyšším počtu uživatelů je potřeba dobrá linka s minimální latencí a bez výpadků.
Komentář z 19.5.2021 s hodnocením +3:
neako mi to nesedi: chybou se mužeš sice dostat do VM ale základ je že se potřebuješ dostat nejdřív na fyzickou uroveň aby jsi se přes danou chybu dostal na hypervizor a pak přes VM BUS mohl zautočit na konkretní VM, ta konkretní technologie je technologie šifrování paměti přidělené pro virtuální mašinu a ještě je navržená pro hypervizory na bázi KVM což je linuxovej hypervizor. Takže ohrožený jsou všechny linuxový KVM virtualizační platformy , netýká se to vmware ani hyper­-v. VMware má cca 68% trhu, hyper­-v 14% zbytek jsou xen a kvm, takže i kdyby se utočník dostal fyzicky k serveru aby se mohl napojit na pamětovej kontroler stále ohrožuje jen velmi malou část trhu. Vmware sice ohlásil že tuhle technologii implementuje ale až do nový verze takže zatim cajk krom toho vždy se dá vypnout a využívat jiné technologie izolace pamětových stránek. takže jo chyba to je ale její potencionální zneužití bude nejspíš nulový, zatim se dá věřit AMD protože jejich tvrzení nikdo nerozporoval a neprokázal že by to šlo jinak než fyzickým přístupem.
https:­/­/documentation.suse.com­/sles­/15­-SP1­/single­-html­/SLES­-amd­-sev­/index.html

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 19.7.2019 s hodnocením -6:
Já osobně nechci podporovat tvorbu produktu který je postaven na kradení nápadů a reverzním inženýringu tak jako to dělá open a libra office. formáty dokumentů od MS josu licencované a právě tyto dvě edice použili a přiznali že použili reverzní inženýring na to aby mohli pracovat s těmahle formátama. to že vykradli i styl a zobrazení lišt a nástrojů to je další. office je po desetiletí vyvíjený produkt který přináší nové a nové funkce a vaše slavná open komunita ho pravidelně vykrádá.
Komentář z 10.1.2022 s hodnocením -1:
Zabavovat a zakazovat by bylo asi právně složitý ale poud by se zmapovali odběrný místa kde se těží neni nic jednoduššího než jim několikrát za hodinu na vteřinu dvě vypnout zapnout přívod, budou si muset pořídit UPS aby výpadky eliminovali a v tu chvíli by se jim už těžba nevyplatila :­-­) nebo jedno dvě přepětí v hodině :­-)
Komentář z 9.9.2021 s hodnocením -1:
MS má smlouvu s výrobci počítačů ­- OEM PC a Servery jako jsou asus dell HP atd, že nejpozději každých 5 let bude vydána nová verze OS, proto třeba Windows 10 mají sice stejný název ale co verze to nový build a tedy i nový OS. tato dohoda je vytvořena kuli tomu aby se udržela kontinuita prodeje aby se mohli plánovat změny architektur aby po vydání novýho HW byla dostupná podpora z OS atd. na oplátku zase výrobci kteří jsou součásti tohodle programu musí vydat minimálně jeden certifikovaný ovladač který projde testováním u MS a který je pak po otestování a odladění označen WHQL a je podepsán certifikátem atd. je tam spoustu ruzných aspektů a vazeb který musí dodržovat obě strany. MS má mnoho programů kooperace a spolupráce třeba má i vládní program kdy vláda která je součástí programu dostane kompletní zdrojový kody aby si sami prověřili že v systemu nejsou zadní vrátka, tenhle program vznikl kuli tomu aby se win servery a aplikace mohli používat ve vládních počítačích. Dokonce i rusko je součástí programu.