www.svethardware.cz
>
>
>

Kradené kreditky se zneužívají na Apple Pay, chyba je v bankách

Kradené kreditky se zneužívají na Apple Pay, chyba je v bankách
, , aktualita
Systém bezkontaktních plateb Apple Pay se poslední dobou častěji používá ke zneužití kradených platebních karet. Chyba ale není na straně Applu, ale na straně bank, které jednotlivé karty potvrzují a registrují do systému.
K oblíbeným
reklama
Apple si dal záležet, aby jeho systém bezkontaktních plateb Apple Pay byl co možná nejbezpečnější. I přes všechnu snahu jsou ale pomocí tohoto systému občas používány kradené platební karty. Za chybu nicméně nemůže samotný Apple (ukazuje se, že Apple Pay je zabezpečený velmi dobře), ale samotné banky, které mají na starosti verifikaci platebních karet a jejich registraci do systému. Tento proces je totiž u mnoha bank silně podceněn.


Apple Pay logo


Proces začíná tak, že Apple pošle do banky údaje o kartě, zařízení a některé další informace. Samotnou registraci do Apple Pay ale provádí samotná banka, která musí danou kartu schválit, že je v pořádku. Většinou ji stačí údaje, které zašle registrační formulář Applu a pokud se z nějakých důvodů přechází na dodatečné ověření (např. nesedí údaje o použitém mobilním telefonu ve srovnání s historií nákupů na iTunes, kdy byl použit jiný mobil), většinou jde o telefonát, kdy se operátor zeptá na pár číslic např. z čísla sociálního pojištění. Pokud byly s údaji o kartě ukradeny i tyto údaje (krádež identity), není nejmenší problém taková data bance poskytnout a karta bude s velkou pravděpodobností schválena. Podobné problémy budou patrně čím dál aktuálnější, neboť s konkurenčními platebními metodami přichází i další společnosti, např. Samsung. Na druhou stranu, americké banky už vylepšují své verifikační procesy.

Zdroj: theverge.com, macworld.com
reklama
Nejnovější články
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů
Obvykle neslýcháme o tom, že by výrobci čipů zvedali ceny svých produktů kvůli tomu, aby mohli financovat rozšíření svých výrobních kapacit. V Samsung Foundry se ale k tomuto kroku nyní rozhodli, takže co konkrétního plánují?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem
Tam, kde obvykle na počítačovém napájecím zdroji najdeme jen štítek se specifikacemi a dalšími údaji, má model Gigabyte AORUS P1200W rovnou barevný LCD displej. K čemu nám tak asi může být? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu
Společnost Palit Microsystems varuje zákazníky, kteří uvažují o koupi grafické karty z druhé ruky a klidně od těžařů kryptoměn. Takové karty prý ztrácí kolem 10 procent výkonu každý rok. Skutečně je tomu tak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD Radeon RX 6600 XT přijde na trh 11. srpna za 379 USD AMD Radeon RX 6600 XT přijde na trh 11. srpna za 379 USD
AMD už oficiálně představilo grafickou kartu Radeon RX 6600 XT, která přijde na trh během příštího týdne, a to za oficiálních 379 USD. Tato částka je bohužel stále nedostižná, ale snaž už bude čím dál lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek