Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Krátce nejen ze světa PDA

11.6.2004, Petr Hájek, článek
Krátce nejen ze světa PDA
Pohled na preprodukční HP iPAQ H6310 - Seagate ohlašuje až 5 GB CF Type II HDD jednotky - Sharp GX30, megapixelový krasavec - Wi-Fi kupón zdarma k PDA a notebookům Fujitsu Siemens Computers
Pohled na preprodukční HP iPAQ H6310

Jednomu ze čtenářů webu PdaPhoneHome (klikněte si na obrázek) se poštěstilo trochu si osahat jeden z předprodukčních modelů netrpělivě očekávaného komunikátoru HP iPAQ H6310. Handheld sice nemá vestavěnou klávesničku, na druhou stranu ovšem nabízí vše, po čem jen může srdce mobilistovo zatoužit - quadband GSM/GPRS, vestavěný Wi-Fi modul, Bluetooth i digitál. Oficiální vydání je na spadnutí!


HP iPAQ h6310 Pocket PC Phone


Sharp GX30Seagate ohlašuje až 5 GB CF Type II HDD jednotky

Společnost Seagate sdělila, že zamýšlí produkovat 2,5 GB a 5 GB HDD v CompactFlash Type II formátu. Ač nikde nepadla slovo a chráněná značka "Microdrive," nejde z hlediska uživatele o nic jiného nežli další minidisk v CF provedení. Dle firmy bychom se měli dočkat nasazení do digitálních fotoaparátů, MP3 přehrávačů a PDA.

Zatím je známo pouze tolik, že jednotka má mít 3600 RPM a používat mimo jiné i technologii RunOn chránící data v případě tvrdších otřesů.


Sharp GX30 - Megapixelový krasavec

Dle prvních ohlasů by měl být quadband mobil Sharpu s označním Sharp GX30 velmi zajímavým kouskem, a to zejména díky kvalitě svého displeje a 1 mpix vestavěnému digitálnímu aparátu. Na druhou stranu, uživatelé se shodují, že práce v 1900 MHz sítích není příliš přesvědčivá a vestavěný Bluetooth podporuje pouze profily pro HF, na datové funkce se nějak nemyslelo...

Wi-Fi kupón zdarma k PDA a notebookům Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers nabízí k nově prodaným kapesním počítačům a notebookům s technologií WLAN možnost bezplatného otestování bezdrátového připojení k internetu v síti ČESKÉHO TELECOMU. Uživatelé získají k zakoupenému produktu zdarma předplacený kupón pro novou službu Wi-Fi Hot Spots, kterou telekomunikační operátor spustil na začátku května v 60 přístupových bodech celé republiky. Kupón v hodnotě 250,- Kč lze využít až do konce září. Za každé započaté tři minuty připojení se z kreditu odečtou dvě koruny. Akci připravila Fujitsu Siemens Computers ve spolupráci s ČESKÝM TELECOMEM a společností Microsoft. Součástí nabídky je bezplatný přístup přes Wi-Fi na Windows Update - internetové stránky, kde jsou k dispozici všechny potřebné bezpečnostní aktualizace pro operační systémy Microsoft Windows, a to bez nutnosti registrace.

Technologií WLAN je vybaven široký sortiment profesionálních notebooků Fujitsu Siemens Computers - od cenově dostupného AMILO Pro V2000 až po mobilní pracovní stanice řady CELSIUS. V oblasti kapesních počítačů si zákazník může vybrat mezi produkty Pocket LOOX 610 BTWLAN a novým Pocket LOOX 420. Služba Wi-Fi Hot Spots nabízí připojení k internetu rychlostí až 256 kbps. V České republice se nachází například v restauracích KFC, prodejnách Datart či Telepoint nebo na čerpacích stanicích Shell. Přesný seznam míst a bližší informace o této službě jsou k dispozici na adrese www.telecom.cz/wifi.

Po spuštění internetového prohlížeče a zadání jakékoliv internetové adresy je uživatel automaticky přesměrován na úvodní stránku služby, kde zadá uživatelské jméno a heslo. Obojí nalezne po odkrytí bezpečnostního políčka na předplaceném kupónu.