reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Krátce nejen ze světa PDA

, , článek
Krátce nejen ze světa PDA
Samsung nabízí první paměťové karty typu MMCplus a MMCmobile - Kam odchází mobily po smrti? - Staly se USB flash disky součástí našeho života?
Krátce nejen ze světa PDA
Samsung nabízí první paměťové karty typu MMCplus a MMCmobile

Korejský Samsung je první společností, která vydala dle nových standardů MMCA paměťové karty MMCplus a MMCmobile. Ke zvětšní průtoku dat Samsung použil jednak 32bitový ovladač s ARM7 jádrem a pak také rozšíření sběrnice na 8 bitů, což zvětšilo propustnost z 2,5 na 52 MB/s. Zajímavé je, že ovladač paměti podporuje také upgrade firmware, jež může být modifikován nainstalováním souboru délky 48 kB přímo na kartu.
recellular used cellphones
Kam odchází mobily po smrti?

Problém je, že pokud se neprodají někomu dalšímu, pak nikam. Skoro každý z nás má stůl plný starých PDA, digitálních fotoaparátů, MP3manů, notebooků a mobilů, které jen tak leží podobně jako ostatních 60 - 70 % odložených a nahrazených elektronických věcí v šuplíku. Problém je zatím díky menší velikosti zmíněných zařízení neviditelný, jednoho dne ale opět vyvstane: "Kam s nimi?" Například v USA je recyklováno pouhých 5 % mobilů.

Staly se USB flash disky součástí našeho života?

Pokud bychom za jakousi pomyslnou hranici přijetí technologie veřejností brali dobu, kdy se objeví v prvním filmu, pak tento čas právě nastal pro USB flash disky. Jeden z nich si totiž právě zahrál ve filmu Collateral s T. Cruisem.


Collateral flash memory
reklama
reklama
reklama