Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Krátce nejen ze Světa PDA

22.12.2004, Pavel Bureš, článek
Krátce nejen ze Světa PDA
Belkin připravuje nacvakávací klávesnici pro Dell Axim X30 a X3i. Nový trojský kůň se tváří jako portace známé PC hry, místo zábavy se ale šíří na telefony v okolí a vyřazuje z činnosti antivirový software. Varatouch připravil mobilním hráčům Vánoční překvapení - miniaturní joystick. palmOne uvolnil VersaMail 2.7 pro smartphone Treo 600.
Včera v 19,20 nebyla na webu výrobce o nově chystané klávesnici ani zmínka, informace přinesl server infoSync World. Podle něj by klávesnice měla spolupracovat s konektorem Dellů Axim X30 a X3i, má být vybaveny tlačítky s často používanými symboly a na zvláštní klávesy půjde namapovat spuštění aplikace v PDA. Cena byla předběžně stanovena na 39 USD. Na obrázku je zobrazena starší varianta SnapNTYPE klávesnice pro HP iPaqy řady h3800, h3900 a h5400.O existenci trojského koně Metal Gear.a informovali zaměstnanci antivirové společnosti SymWorks. Podle nepravdivých informací na webových stránkách se jedné o předělávku hry Metal Gear Solid, do smartphonu se instaluje soubor METAL Gear.sis. Po instalaci se "hra" pokouší vyřadit nainstalovaný antivirový program a znemožňuje spouštění dalších aplikací. Metal Gear si následně stáhne dalšího trojského koně, konkrétně Cabir.c, který je známý tím, že zaměňuje ikony programů za lebky. O šíření přes Bluetooh se stará již Cabir, jež na všechna BT zařízení v okolí rozesílá soubor s pro někoho lákavým názvem SEXXY.sis. Pokud přijmutí souboru potvrdíte, dojde k zablokování funkčních kláves. SymWorks již vydal aktualizovanou verzi antiviru, která je proti Metal Gearu imunní.
Zdroj: InfoSync World

Jeden z nejmenších joysticků světa, Varatouch NanoPoint, má rozměry 3,3 x 12,7 mm. Cílovými zařízeními jsou herní mobilní telefony a kapesní počítače (např. Tapwave Zodiac), u kterých obvykle není dostatek místa na jiné citlivé ovladače.


V nové verzi e-mailového klienta pro palmOne Treo 600 můžete pracovat s poštou uloženou na IMAP serverech, při odesílání si lze vyžádat potvrzení o doručení a u e-mailů lze stahovat jen hlavičky nebo omezit velikost zprávy. Další výhodou nové verze je, že se odpadkový koš vysypává v nastavených intervalech, není tedy nutné starat se o mazání starých zpráv, tak jak tomu bylo doposud.