www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar

Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
, , aktualita
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměna Libra společnosti Calibra, kterou založil Facebook a konsorcium několika dalších společností, se opět chce více distancovat od svého původu. Po mnoha problémech minulosti se od projektu odvrátila ta největší jména jako Mastercard, Visa nebo eBay, také zde bylo mnoho otázek ohledně soukromí. Kryptoměna Libra tak způsobila hned několik skandálů nebo kontroverzních otázek ještě mnohem dříve, než vlastně vznikla (což se v podstatě ještě stále nestalo). Mezitím se toho hodně změnilo a systém se snaží zbavit své minulosti. Společnost Calibra tak změnila svůj název na Novi a nyní se změny názvu dočkala i samotná kryptoměna. Ta bude od nynějška Diem (latinsky "den"), resp. Diem Dollar.
 
Diem Dollar
 
Cíl kryptoměny se změnou názvu nemění, ale ten se měnil postupně s tím, jak byla potřeba vyřešit různé legislativní problémy. Mělo jít o kryptoměnový systém navázaný na nejrůznější klasické měny, který měl umožnit výměnu těch virtuálních místo skutečných, ale nakonec půjde o kryptoměnu navázanou pouze na americký dolar. Spolu se změnou názvu měny se mění i název asociace na Diem Association a platební operátor ponese jméno Diem Networks. Nyní je především otázkou, zda se opravdu představí v lednu 2021, jak bylo kdysi v plánu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek