www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kryptoměna Shiba Inu za týden vyletěla o cca 400 %, může za to Elon Musk?

Kryptoměna Shiba Inu za týden vyletěla o cca 400 %, může za to Elon Musk?
, , aktualita
Na trhu kryptoměn se už pár měsíců pohybuje další "psí" kryptoměna. Tentokrát jde o token Shiba Inu, který za posledních několik dní svou hodnotu zčtyřnásobil. Otázkou je, jak velké přičinění má v tomto nedávný tweet Elona Muska.
K oblíbeným
reklama
Hodnota mnoha kryptoměn v poslední době opětovně dost roste, např. Bitcoin byl ještě před 3 týdny pod 40 tisíci USD a nyní už dotírá na 60tisícovou hranici (aktuálně okolo 57 tisíc USD). Velký zájem je ale o tzv. "meme coiny", které odstartoval především Dogecoin. O tom mluvil dost často Elon Musk, který na toto téma napsal i několik tweetů. Nyní to vypadá, že si našel další "psí" kryptoměnu. Tou je Shiba Inu, která vznikla v reakci na Dogecoin a dosud se potácí v naprosto zlomkových hodnotách vůči dolaru. Za říjen ale vyrostla na několikanásobek a otázkou je, zda v tom má opět prsty Elon Musk, který počátkem října zveřejnil tweet se psem Shiba Inu v předním kufru (frunku) Tesly. K fotografii psa přidal jen popisek Floki Frunkpuppy.
 
 
V době vydání tohoto tweetu (4. října 3:41 ráno našeho času) měla kryptoměna hodnotu cca 0,0000085 USD, o 3,5 dne později už dosáhla maxima 0,0000349 USD, což je více než 4násobek. Zejména laická veřejnost okamžitě přičítá tento nárůst výhradně Elonu Muskovi, nicméně odborníci většinou hovoří o tom, že tento tweet sice svou nepopiratelnou úlohu měl, ale přesto byl jen jedním střípkem z mnoha.
 
Graf Shiba Inu
graf vývoje ceny Shiba Inu, zdroj: coinmarketcap.com
 
Shiba Inu rostla už asi tři dny předtím, kdy nabrala zhruba 20 %, a ani po Muskově tweetu se zhruba půl dne nic významného nedělo. I ostatní kryptoměny v tomto období rostly (velký skok zaznamenal i Dogecoin, a to před tweetem i po něm), podobně tak se na přelomu září a října rozhořel i zájem o Bitcoin. Ani jedna z nich ale nevyskočila o násobky jako Shiba Inu, nicméně často se zmiňuje to, že nemusí jít jen o Muskův tweet, ale že lidé také chtějí ukládat své prostředky mimo klasický finanční systém a kryptoměny jsou lákavou možností, jak toto učinit. V případě kryptopměn a meme coinů zejména mnoho z nich doufá v zázračné zbohatnutí, takže se připojují k nákupní vlně, což ceny dále tlačí nahoru. Ale to pochopitelně neznamená, že se tak bude dít napořád.
 
Shiba Inu již trochu spadla a drží se okolo 0,0000300 USD, ale i to stačí na to, aby to byla 15. nejhodnotnější kryptoměnou na světě s tržní hodnotou 11,9 mld. USD. Tím se třeba blíží takové firmě, jako je American Airlines.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V
SiFive stojí v popředí vývoje procesorů či obecně SoC založených na architektuře RISC-V a postupuje velice rychle dopředu. Už nyní se totiž chlubí výkonnými čipy se 128 jádry, které se dají srovnávat s Intel Rocket Lake či ARM Cortex-A78.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala