reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od laren (2)
Dost mozna, ze to zadne umele reseni nema ­(pokud nechceme byt fandove konspiraci atd.­)... Malokdo je ochoten vzdat se sveho standardu, malokdo je ochoten menit sve zvyky ­(jde to, ale v ramci spolecnosti je to vetsinou beh na delsi trat a hodne to souvisi i se vzdelanosti­), politici uz davno nejsou vizionari, ale cisti populisti ­(ono to moc ani v nasem demosystemu jinak asi uz nejde­) ­- delat nepopularni rozhodnuti je v podstate politicka sebevrazda. Vsichni vime o tom pruseru, co se blizi, ale lokomotiva uz je prilis rozjeta a bude se max. jen trochu pribrzdovat. Nezapomenme, ze kazda civilizace mela svuj vrchol, po kterem nasledoval pad a nejspis uz jsme pred nejakou dobou prekrocili horizont udalosti. Na druhou stranu je pravda, ze technologicky se zadna nedostala tam, kam ta nase ­(coz je trochu zvlastni­), ale neni to zadarmo ­(odtrzeni od prirody, jeji drancovani, odcizuji se i lide sobe navzajem atd.­).
Odpovědět0  0
V mnoha africkych statech ­(nejen­) je to proste zazita dlouhodoba tradice, mit vice deti. Jednim z hlavnich duvodu je i ten, co zminujete plus bych to doplnil ­- aby se ty deti pak mohly o sve starnouci rodice postarat. Tam nejsou samozrejem domovy duchodcu apod. : )
Odpovědět0  0
To je solidni utopie : ­). Lidi je fakt uz hodne, staci cestovat i po te nasi malicke vlasti. Narazit dnes na misto, kde neni ani noha, zadny bordel atd.= skoro zazrak. A to jsme oproti Indii ­(ale i Nizozemi­) a spouste dalsich statu jeste pomalu `divocina`. Dokonce se obavaml, ze lidem uz z toho mnozstvi spoluobcanu, z toho ruchu atd. ­(proste vseho, co s tim souvisi­) uz trosku hrabe. Ja osobne bych radeji mozna zil na planete takove, jakou ji poznal David Attenborough za sveho mladi. Ten rozdil za tech par desitek let je sokujici a ne zrovna pozitivne.
Odpovědět0  0
Tak s tim se jako fakt klidne smirim, nejsem nactiletej abych potreboval machrovat drahym telefonem, kterej stejne pak nekde otriskam : )
Odpovědět0  0
Je fakt, ze ten kolotoc konzumu uz je dost casto uplne absurdni a v podstate se nabizi analogie hada pozirajiciho vlastni ocas. Ovsem co s tim, kdyz je na tom postavena nase soucasna civilizace?
Odpovědět4  0
Jedna z mala her, ktera mne fakt bavila, predevsim pribeh a atmoska ­(ale i grafika byla pekna, potesil i Ozzy atd. : ­) ­), takze remaster bych si klidne dal rici : )
Odpovědět0  0
Nicmene nepochybuji, ze toho prinejmensim marketingove Intel vyuzije... A pokud bude platforma AM5 na svete tak dlouho, jako predchozi, tak to nejakym hendikepem pak muze byt...
Odpovědět1  1
Co si pamatuju ze skoly, tak paradne bouchaji kondiky...: )
Odpovědět0  0
Ja taky, ale o nejakych vyraznejsich inovacich ­(hamr apod.­) a vysokych kapacitach se mluvi uz dlouhe roky a stale teda nicmoc...
Odpovědět0  0
S sifrovanim zkusenost nemam, ale specializovana laborator ta data proste obnovi 1:1...identicka kopie.
Odpovědět0  0
Uz se o tom mluvi tak dlouho ­(a stale se na ceskem trhu neda myslim vubec koupit­), ze je to uz nuda. Toshibacka 18TB verze se asi ze zahranici da koupit za dobry peniz, ale kde jsou ty davno proklamovane mnohem vyssi kapacity? 18TB zadny velky posun proti aktualnim kapacitam u klasickych technologii opravdu neni...
Odpovědět0  0
Obnova dat je v pohode ­(prakticky 100%­), ale stoji to celkem dost penez, obzvlast pokud na to clovek pospicha...
Odpovědět0  0
bude rust i poptavka, takze bych letos nejake zazraky zrovna necekal...
Odpovědět1  0
Jako se vsim od Atari, bohuzel
Odpovědět0  0
Nejde to napsat i trochu srozumitelně?
Odpovědět1  2
Nenapsal jsem, ze se tam maji `predevsim davat` a muj prispevek je minen spise jako laicky dotaz. Sam mam integrovane GPU ve stolnim PC. A je mi jasne, ze na tento segment trhu cast kapacit vyroby padne. Jen mam pocit, ze s dodavkami integr. grafik asi neni zdaleka takovy problem jako s dodavkami graf. karet vyssi tridy pro hrace ­(nemluve o absurdnim navysenim cen z duvodu silne prevazujici poptavky, prekupnictvi atd.­). Otazka, jaka je i marze, tipoval bych, ze na drazsich hernich kartach je znatelne vyssi ­(tudiz pro vyrobce asi zajimavejsi­) nez na tech integr. vicemene kancelarskych resenich.
Odpovědět0  0
Nezpochybnuji, ze prodej notasu nejen kvuli pandemii vyrazne vzrostl, ale to se tam davaji karty typu RTX 3060 apod.?
Odpovědět0  0
:­) On to jiste nekdo brzy zkopiruje a vylepsi :)
Odpovědět0  0
Diky za blizsi a prakticky vhled. V tom nejjednodussim slova smyslu je ten zajem kazdeho naroda asi vicemene stejny ­(az mozna na nejake extremni autoritarske staty atd., kde nejde asi moc o narod, ale spis jen o jeho vedeni­) ­- tzn. nemit se hur, nejlepe se mit lip a prinejhorsim stejne ­(to ale plati pak uz individualne jen pro ty, co se nemaji spatne, resp. maji se dobre, i kdyz samozrejme je v povaze cloveka chtit stale vic­).

Spotreba nezni hrozne, ale laicky predpokladam, ze kdyby tezila naprosta vetsina jen treba domacnosti celosvetove ­(pominu velke profesionalni tezarske farmy­), stoupla by znatelne a cela radka statu by to asi mela docela problem energeticky utahnout ­(uz ted ma napr. Polsko pres zimu problem a zvlada to jen s pomoci zahranici ­- minule tusim ze Svedska­). Pokud se tedy bude tezit masove, tak si myslim, ze je jen otazkou casu, kdy to zacnou staty regulovat. Ale to je ciste muj laicky pohled.
Odpovědět0  0
Uprimne ­- me to prijde nesrovnatelne: casove, chovanim viru ­(kratka inkubacni doba­), mnozstvim obeti atd. Navic tahle pandemie jeste neskoncila. Mit tuhle chripkovou epidemii, tak nejsme ani zdaleka v takovym srabu, v jakym jsme a budeme. https:­/­/www.idnes.cz­/zpravy­/domaci­/nejvetsi­-epidemie­-chripky­-v­-historii­-ceske­-republiky­-1995­-tisice­-obeti­-plosne­-uzavrene­-skoly.A200921_123337_domaci_chtl
Odpovědět0  0
Spise recnicka otazka ­- jaky je ten zajem naroda, kdyz narod nema jednotny zajem­/nazor a naopak je velmi roztristen? V podstate radite, at kazdy tezi, protoze to je nebo bylo vyhodne a karta si tak na sebe vydelala. Docela by mne pak zajimalo, jak by to hnulo se spotrebou a cenou energii ­(o ekologii nemluve­) v cele CR ­(a kdyby to takto delali vsichni globalne...­). Tezeni vubec nerozumim ­(nezajima mne­), ale mate v tom zapoctenou i amortizaci komplet celeho PC, ktere zrejme jede nonstop? A jak moc se tim zkrati zivotnost treba prave te grafiky?
Odpovědět0  0
Z prvni vlny zkusenosti z prvni ruky ­(t.j. v ramci CR­) prakticky nebyly, tu jsme zastavili az asi moc radikalne na zaklade v podstate par pripadu ­(masirovani tim, co se delo v Cine­). Nikdo tehdy jeste nevedel, cemu vlastne tady celime, tudiz vsichni meli strach, ktery byl velmi vydatne ziven senzachtivymi medii. Zkusenost byla hlavne takova, ze jsme hned zjistili, jak nejsem vubec pripraveni, chybely i zakladni veci. O samotnem viru, jeho sireni atd. bylo znamo prd. A na podzim to zcela neoddiskutovatelne zabil Babis. Nutno ovsem dodat, ze i na zaklade spolecenske poptavky ­(coz souviselo s jeho populismem a krajskymi volbami­). Takze asi tak. A co jsou mesice pro tezkopadny byrokraticky aparat, kde leva ruka nevi, co dela prava? Asi to, jako kdyz clovek mrkne...
Odpovědět0  0
Vypadá to pěkně, ale víc tmy=víc napětí : )
Odpovědět0  0
Prava chripka neni zadna legrace, o tom bezesporu ­- zejmena neprekvapive pro rizikovou skupinu. Jenze chripku zname, umime ji lecit, je na ni dlouho uz i vakcina ­(ac zajem o vakcinaci i z duvodu pravidelneho preockovavani je minimalni­). Neni to sice nijak relevantni, ale ja osobne neznam nikoho ve sve socialni bubline za cely svuj zivot, kdo na chripku zemrel. Zato od minuleho jara znam ze sveho blizkeho okoli nekolik lidi, kteri bud bohuzel zemreli na covid ­(a nebyli to vsichni jen z rizikove skupiny­) nebo maji dosud pomerne vazne nasledky.
Odpovědět0  0
Ano, jiste sla udelat lepe, ale je potreba take brat v potaz prinejmensim alespon mentalitu a zkusenosti ­(se Sars, Mers apod.­) napr. tech zminovanych asijskych statu. Ne vse je z ciziny `prevoditelne`. Verim, ze az tohle cele skonci, nejake pouceni a zkusenosti budeme mit take. Ale obavam se, ze ono to jeste u konce uplne neni, a to ani treba v tom Tchajwanu. Navic vi nekdo, jake ekonomicke ztraty atd. mu covid zpusobil?
Odpovědět0  0
Tak ten vyrazny narust mohl kdekdo bohuzel `videt` i ve svem okoli. Tak to proste je. Chripecka to pro nektere rozhodne nebyla a nevyhla se ani zdravym a pomerne mladym lidem. Diky bohu to ale nebylo nic jako SARS, Ebola apod. To by byl teprve hukot a i popiraci a milovnici konspiraci by zadonili o vakcinu.
Odpovědět0  0
Ano, s tim vicemene souhlasim... Bohuzel nejen s rakovinou z ruznych duvodu casto lide pozde prisli i v dobe normalni...
Odpovědět0  0
Díky za srovnání
Odpovědět0  0
Prosim o zdroj, ze nezbytna pece byla prerusena, natoz na pomerne dlouhou dobu. My jsme treba zrovna na podzim rakovinu resili :­(. Ano, leccos nabralo nejake zpozdeni, ale zivot ohrozujici udalosti imho preruseny nebyly ­(alespon co vim z vlastni zkusenosti a od pribuznych, co pracuji ve velkych nemocnicich­). Vse, mimo nezbytnou peci ­(tzn. i prevence apod.­) bohuzel skutecne bude mit v budoucnu dopad ­(uz jen z toho duvodu, ze se mnozi lide bali prijit­). Jenze logicky to nemohlo ani dopadnout jinak, pokud kapacita nemocnic byla zaplnena kvuli covidu, navic mnohy personal nemocny, v karantene, na osetrovacce atd.
Odpovědět0  0
Predpokladejme, ze mate pravdu a vlada na zdravotnictvi kaslala ­(nemyslim si­). I kdyby se behem covidu vlada rozkrajela a napumpovala by tam spoustu penez ­(na dluh­), tak by to nijak moc nepomohlo. Ze dne na den ­(ani z roku na rok­) nesezenete velke mnozstvi kvalifikovaneho personalu atd. Zdravotnictvi je moloch, zmeny obvykle zaberou delsi dobu, obzvlast takto zasadni systemove. Luzkovou kapacitu mame myslim jednu z nejvetsich v EU a verejne zdravotnictvi na velmi slusne urovni dostupne v podstate kazdemu ­(narozdil od USA, kde je to dostupne jen nekomu, protoze spousta lidi nema vubec zdravotni pojisteni­).
Odpovědět0  0
Ztraty, at uz lidske nebo ekonomicke budou vzdy, idealne vybalancovat to v pripade nejakeho pruseru, obzvlast toho globalniho, nejde. A i kdyby se nase republika `nezavrela`, nepmohlo by to nijak. Navic se defakto ruzne v case zaviral cely svet, a nam staci uz jen ten fakt, ze jsme predevsim zavisli na Nemecku a EU + dovoz z Asie. Vse se zadrhlo, vse souvisi se vsim. Muzete nacpat vice penez do zdravotnictvi, zase to bude na ukor neceho jineho. Kdyz tam ty penize nenacpete, taky se to projevi. Vetsinou plati zlata stredni cesta, aby to bolelo co nejmene vsechny, rozlozit to v case. Kazdopadne by bylo hodne naivni si myslet, ze cela tahle zalezitost sla vyresit jen s minimalnimi dopady. Nesla. A jeste ty dopady hodne pocitime, i kdybychom to resili uplne jinak.
Odpovědět0  0
Pokud se nepletu, doma jste nikdy roušku nosit nemusel, snad jedině s vyjímkou, kdy člen domácnosti byl ve společné domácnosti v karanténě.
Odpovědět1  1
Nejsem odborník na zdravotnictví, ale jdou do něj pořádné sumy, problém je, že část peněz vysosají pijavice. Naše zdravotnictví na tom rozhodně není špatně, jak kvalitou tak kapacitou. Problém pandemie v podmínkách ČR určitě nebyl kvůli zdravotnictví, ale právě kvůli vládním opatřením, jak ostatně zmiňujete.
Odpovědět0  0
Hotovy lidumil ­- nick docela sedi :)
Odpovědět2  0
Manželka pracující ve velké bance nikdy neviděla tolik dědických řízení jako za cca poslední půl rok. I když to nějak vážněji postihne­/postihlo jen velmi malou část populace ­(většina bez příznaku nebo s poměrně lehkým průběhem typu chřipka­), tak stejně spousta lidí nedokáže moc pochopit, že jde především o zdravotnictví. Jakmile se jeho kapacita zahltí, je to průser, kdekdo z nás si pak mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je pak řešit jakékoliv jiné zdravotní problémy...Pokud do toho nehodí vidle nějaká brutální mutace, tak si myslím, že promoření ­(v tom patříme na světovou špici­) v kombinaci s očkováním=z nejhoršího venku. Spíše se bojím ekonomických následku a voleb ­(změnu to opravdu chce­), celosvětová ekonomika v některých oblastech docela drhne, natož ta naše.
Odpovědět3  1
Tak kdo to tehdy nezažil, asi nepochopí...Dnes už je hw i sw někde úplně jinde a člověk ­(ač je to obvykle velmi komplexní záležitost­) to už bere jako samozřejmost ­- nic moc ho už nepřekvapí. Tehdy jsem byl i nadšený z možnosti si naprogramovat v basicu jednoduché malování apod. a cítil jsem se pak jako king, když jsem to ukazoval rodičům a kamarádům : ­). Co teprve, když člověk uměl v assembleru... Z té doby se rekrutují skutečné legendy programování i hw ­(tehdy byla zásadní optimalizace, vyždímat z minima maximum­).
Odpovědět0  0
Já děkuji. Okolo 8bit scény byli a ještě zřejmě i jsou ­(již to delší dobu nesleduji­) neuvěřitelně šikovní nadšenci, jak co se týče sw, tak i hw ­- stereo provedení, 1MB RAM upgrade, hdd atd. Jsem moc rád, že jsem tu dobu plnou nadšení i z toho mála ­(z dnešního pohledu­) ještě zažil...
Odpovědět4  0
Zajimave! Diky za clanek, jen jsem jeste nevidel, ze by se C64, Atari 800 atd. oznacovala jako herni konzole. Vzdy to byl pocitac ­(byt napr. Atari i herni konzole delalo­). Je docela husty, ze tak stare pocitace jeste funguji ­(sam mam doma 8bit atarko­).
Odpovědět5  0
Doma jsou vesmes jen matky, co maji male skolaky, pripadne nakazeni v karantene­/izolacce. Vetsina lidi stale chodi do prace. Nevim jak vy, ale ja moc lidi, co by nemeli PC, tablet, TV, mobil nebo nejakou konzoli apod. neznam. Pochybuju, ze by to bylo v jinych zemich nejak zasadne jinak. A ti, co tohle nemeli, tak to nebudou mit nejspis nadale, protoze na to proste nemaji dlouhodobe penize. Tim nezpochybnuji, ze spotreba po elektronice, alkoholu atd. vzrostla, ale ze by to bylo nejak dramaticky...Napr. prodej aut naopak klesl a tam je spotreba cipu taky docela slusna. Jak moc se na celkove situaci s cipy podili kryptomanie ­(mel jsem za to, ze ta ovlivnuje hlavne dostupnost graf. karet­), netusim. Duvodem bude spise kombinace vice faktoru, zdaleka nejen o neco vyssi spotreba.
Odpovědět0  0
Jsem zvedav, zda v blizke budoucnosti kvuli neustale rostouci spotrebe spise nedojdou nejake zdroje ­(cenne materialy­) nebo jejich cena kvuli nedostatku prudce nevystreli nahoru...
Odpovědět0  0
měl fakt tu Monu Lisu :­)­) Jóó, pokrok nezastavíš. A třeba jim za ty prachy v rámci daru koupí prezervativy a vysvětlí, k čemu jsou...I když je mi jasné, že víc by ocenili třeba AK 47.
Odpovědět0  0
Myslím, že to bylo naprosto srozumitelné, chyba není u Vás :­))
Odpovědět2  0
Ja to spis jen prelitnul, skoda, ze v grafech nejsou zadna konkretni cisla, protoze tohle je opravdu malicka firma. Ale rad se koukam na jejich web a testy, protoze profesionalne pouzivam napr. Photoshop a na ten maji i svuj vlastni benchmark.
Odpovědět1  0
S tim, jak se zavrela obchodni centra, hospody atd., tak se odtamtud spousta lidi postupne presunula do prirody, bohuzel pro ne slouzi jen jako prostredek k selficku na instac, FB...A je jim uplne jedno, ze lezou i tam, kam nemaji, vsude nechavaji bordel ­(protoze narozdil od obchodaku nejsou v te prirode na kazdem kroku kose atd.­). Do toho vsude mraky valejicich se rousek a papirovych kapesnicku ci vlhcenych ubrousku ­(to uz se rozklada podstatne hur­) od pipin. Motoriste parkujici bezohledne kdekoliv u turistickych prirodnich atraktivit, ktere jsou az kontraproduktivne zpropagovany na sockach, nekde je to doslova hon na prirodu :­( S temi odpady v prirode versus sberne dvory ­- to take nechapu...
Odpovědět0  0
Bohuzel. U nas na sidlisti se uz davaji kamery i k popelnicim, protoze mnozi si tam z toho delaji skladky ­(nabytek apod.­), pritom si mohou objednat svoz za 100Kc. To, ze jsou kamery naprosto bezne v panelakach na kazdem patre, ve vytahu atd., asi nemusim zminovat. Evidentne to bohuzel jinak nejde, protoze proste lidi jsou paka.
Odpovědět0  0
U nas podel jakychkoliv silnic, bohuzel. Nicmene uklidnit muze fakt, ze na Recko apod. jeste nemame, ale verim, ze ho jednou dozeneme...
Odpovědět2  0
Vzdyt u nas je to uplne to same...Ale ze s tim maji takovy problem i Anglii, to mne trochu prekvapilo. Ale tam se to aspon snazi nejak resit.
Odpovědět1  0
Málokdo si asi uměl ještě před cca rokem představit, že nebudou restaurace a spousta dalšího, že děti budou rok doma, budeme moci jen kousek od baráku, že ekonomika půjde do zádele...Kdyby mi tohle před tím rokem někdo řekl, že se stane, tak se mu vysměju, že je jasnej cvok... Tohle zdaleka ještě nekončí a kdoví, co nás čeká za další překvapení. Golfský proud, změny klimatu, stoupající hladina oceánů, ambice Číny a `půlka` světové výroby na jejím území, změny v USA, z Turecka islámský stát s parodií na `Hitlera`, migranti... ­- na výběr je toho víc než dost :­). Celý svět se může brzy lehce destabilizovat, může se zhroutit globální ekonomika, pak už je velmi blízko k četným válečným konfliktům.
Odpovědět0  0
Tak to zaměstnavatel opravdu chrt, pokud to teda nějak nekompenzuje hodně štědrými benefity. Tipoval jsem to na lokalitu v Moravskoslezském kraji. Tady v CL shání svářeče od 30­-35 tisíc, s odměnami až 45 tisíc. Plus ubytování atd.
Odpovědět1  0
Tak pak je vidět, že žádné řešení není ve výsledku dobré, pořád jsou potřeba přírodní zdroje pro obrovské množství lidí. Je zřejmě pouze jedno řešení, redukce celosvětové populace tak o polovinu. A kdoví, možná to přirozeně svými budoucími mutacemi vyřeší třeba právě ten covid...A já si jdu pustit nějaký katastrofický filmeček, ať nevyjdu ze cviku ­(zrovna nový Greenland nebyl špatný, zejména první půlka­) :­)
Odpovědět0  0
A protože se bavíme o TW, tak jak moc se tam kácí džungle? Co jsem rychle juknul, tak tam mají rozlohu národních parků podstatně větší než my. Z toho ­(a také že jsem nenašel nic o kácení­) vyvozuju, že tohle není zrovna stát, který by si své krásné přírody nevážil ­(narozdíl od toho našeho­). O nepřímém vlivu kácení na monzuny jsem nic nenašel, ale nejsem samozřejmě odborník.
Odpovědět0  0
Tak zrovna na monzuny tohle asi moc vliv mit nebude, ne? Protoze co jsem pochopil, ty funguji ponekud jinak nez klasicke srazky.
Odpovědět1  0
Jasně, je to ostrov. Na druhou stranu mají úplně jiný ekosystém než my. Džungle jsou jako savá houba, sníh se jim na vyšších horách nejspíš drží delší dobu ve větším množství, do toho úplně jiné počasí... Netuším třeba, kolik mají těch přehrad apod. Jen jsem chtěl říci, že my na tom rozhodně nejsme již nějakou dobu dobře a ten vodní potenciál máme nejspíš oproti nim o dost menší. Ale nějak věrohodně by to mohl porovnat pouze odborník. Té přírody ale mají v poměru k rozloze určitě víc než my.
Odpovědět1  1
Nepochopil jsem, co poupravujete :­) Ono to zdaleka není jen o té hustotě obyvatel vs rozloha. Mají džungle, hory ­- takže nejspíš větší vodní kapacitu­/potenciál než my, protože my máme spíše jen kopce, na kterých je sníh vesměs jen 2­-3 měsíce v roce, máme zpustošené lesy ­(na Vysočině se např. o lesích již ani nedá mluvit­), dále máme velké lány polí ­(špatně­), všechna voda z našeho státu bohužel odtéká ­(geografický fakt­), a rychle spějeme k tomu, abychom si ten zbytek volné krajiny vyasfaltovali­/vybetonovali atd. Takže vodní potenciál máme do budoucna mizerný. A pokud budou zase suché roky, tak ještě budeme možná tomu TW závidět.
Odpovědět2  1
Předpokládám, že tam je tedy nutnost žít tzv. vertikálně, zejména ve městech. U nás je ovšem stále platný trend horizontální ­- vše zastavět, vysfaltovat atd.. Takže ohledně vody ­(nejen ­- viz současný stav lesů­) na tom dle počasí můžeme být ve výsledku v blízké budoucnosti obdobně :(
Odpovědět3  0
Jak každý vidí ­(kdo vidět chce­), tak je stále hodně co zlepšovat, nejen v technologiích...
Odpovědět1  1
Tohle je zrovna sakra perspektivni obor a byznys. Otazka, jaky by to v praxi melo prinos pro Evropu. Zasobovani pro vlastni potrebu by bylo fajn ­(pokud se to nebude vyvazet za lepsi penizky ven mimo EU­), ale preci jen to neni vyvoj vlastni technologie, ze ktere by Evropa profitovala jiste mnohem vic.
Odpovědět0  1
No tak cynik by rekl, ze kdyz uz, tak lepsi volba je si chranit to, co mame doma, nez to, co je na druhe strane planety. A pokud ta pseudoekologie povede alespon k nejakemu tlaku na vyvoji ci zlepsovani technologii u nas v Evrope, tak to neni mozna uplne spatne. Nevim, jak je to ted, ale v USA napr. spotrebu aut vubec neresili, tam jim bylo uplne jedno, kolik to auto zere. U nas v CR je zase v praxi uplne jedno, jaky exhalace z tech nasich ojetin jdou ven...
Odpovědět1  2
To `lazení` rve oči :­) Pokud teda nevypadlo písmenko h :)
Odpovědět1  0
pochybuji, ze k intelu se chova prepravce s nejakou vetsi uctou :)
Odpovědět3  1
Dulezite je to `z dnesniho pohledu`. Touhle optikou se muzeme divat na cokoliv, co uz lidstvo pred nejakou dobou vymyslelo, jako na celkem jednoduche primocare zalezitosti. Ano, spousta lidi tehdy umelo assembler, ono jim ani nic moc jineho nezbyvalo, pokud chteli naprogramovat neco kloudneho. Ale to jeste neznamena, ze behem studia vymysleli zasadni inovace.
Odpovědět0  0
proto v nadsazce pisi, ze hleda zpusob, jak ty diamanty levne a ekologicky vyrobit :)
Odpovědět0  0
a dělat z toho pak levně a ekologicky diamanty :­))
Odpovědět0  0
Pokud bude poměr cena­/kapacita­/spolehlivost u hdd podobně dobrý jako je nyní, tak není co řešit... Tohle SSD disky asi nikdy nedoženou ­(coby datové úložiště­/záloha apod.)
Odpovědět0  0
90 cm je u 4K minimalni pozor. vzdalenost, osobne si to neumim predstavit treba pri praci v PS, ale aspon clovek poradne procvici ocni svaly a vecer uz se unavou zavrou samy :)
Odpovědět3  0
Jaký model prosím máte a z jakého roku? Pokud by to takto běžně zlobilo ohledně barev po pouhých 3 letech, tak by ta technologie byla asi úplně odepsaná. Rád bych se dopátral v tomto ohledu nějaké statistiky, protože sám o OLED přemýšlím. Na klasické LCD ­(mám Sony střední třídu 2 roky starou­) mi také vadí některé věci.
Odpovědět4  0
No lidi jsou různí, už mne asi nic nepřekvapi a proti gustu.. :­) Btw. v jaké pozorovací vzdálenosti od toho monitoru sedíte?
Odpovědět0  0
55 palcovy OLED monitor, fakt mne pobavilo, ze ViewSonic prisel na to, ze to je vlastne blbost...
Odpovědět3  0
Rád se nechám překvapit :­) Kazdopadne si AMD nasadila latku dost vysoko.
Odpovědět0  0
Diky za info z praxe. O indickych kastach vcetne FM vim. Rovnez mozna hraje roli, ze pro korporatni outsourcing se hodne vyuziva prave Indie.
Odpovědět0  0
Neříkám, že to tak třeba není, ale to video beru s velkým nadhledem, je to jen reklama.
Odpovědět0  0
Tak hlavně v klidu :­) Nejsem ani Intel, ani AMD fanboy. Neříkám, že je to málo a měl jsem asi napsat, že jsem doufal a nikoliv čekal... Nicméně jestli se nepletu, poslední generací Zen 3 přidala AMD na plyn podstatně víc, než u předchozích generací, proto jsem doufal, že u další generace ­(která již nebude svázána starou paticí­) bude ten výkonnostní posun ještě o trochu větší, ale on je papírově spíše asi menší než mezi ZEN 3 a ZEN 2?
Odpovědět0  3
Od zbrusu nové architektuy bych čekal asi výraznější zlepšení. Ovšem jsem hlavně zvědav na cenovku a dostupnost.
Odpovědět0  12
Obávám se, že náskok konkurence ohledně technologie výroby již v blízké budoucnosti nedožene. Jedním z teoret. řešení je licencování technologie výroby.
Odpovědět1  1
Diverzita? Já na mnoha fotkách ohledně Intelu vidím jen Indy :­) Není to americká firma už jen papírově?
Odpovědět9  1
On ale mluví o schyzofrenii, to bude asi něco nového...
Odpovědět0  0
Beiden ­- neznám, baby...
Odpovědět0  1
Ač je to sice pochopitelné, tak to není přinejmenším na první pohled úplně šťastná konstrukce věty.
Odpovědět2  0
DD server je docela ulet :)
Odpovědět1  0
a jsme zase u konspirativnich teorii, gratuluji :)
Odpovědět0  0
Nechme se překvapit ­- záměr je dobrý :­)­) Pozor na ten hold, pokud tím tedy nemyslíte, že tomu vašemu rz teroru vzdáváte hold :)
Odpovědět1  0
Souhlas. Dobre nastaveny strategicky plan je podle mne zaklad. Aneb v jednote je sila. V konkurenci ovsem taky :­) Pak je ovsem zasadni to provedeni. Sice to trochu smrdi centralnim planovanim, ale ­(nejen­) Cina dela to same a dokazala v kratkem case uzasne veci ­(otazka, do jake miry na ukor prav jednotlivcu atd.­) ­- je ale jasne, ze tam je uplne jina mentalita, mozky tam maji vetsinove vymyvane od malicka, tahnou za jeden provaz atd. Ale v nekterych pripadech asi opravdu nema smysl tristit sily ani v kontextu dnesni Evropy. Evropa nutne potrebuje byt progresivnejsi­/inovativnejsi. Bohuzel zlate casy, kdy kolonizovala pomalu cely svet a udavala tempo, uz davno skoncily.
Odpovědět1  1
Oba tabory jsou nejspis tak silne, ze se radeji ponechava status quo
Odpovědět0  0
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
Tohle je v podstatě asi filozofické dilema, se zastánci i odpůrci ­(jako asi obecně u všeho­), dobrými argumenty mají nabito oba tábory. Vzhledem k historii Evropy si ale vůbec nejsem jist, zda by to narozdíl od USA fungovalo. Každopádně efektivní to opravdu není ­(především ve smyslu rychlosti rozhodování­).
Odpovědět0  0
Tak nic netrva vecne, ze...
Odpovědět1  0
Neni ta vysvetlivka v zavorkach trochu zbytecna?:­) Americani to tady myslim nectou...
Odpovědět2  0
Presne tohle s tou parou zde pisi take ­- takovy steampunk :­) Porad mame technologie v podstate primitivni. Vyuziti pary v podobe parniho stroje bylo prevratne, objeveni a vyuziti elektriny naprosto zasadni, ale dal...?
Odpovědět0  0
Sice tomu rozumim jen castecne, ale dekuji za zajimave povidani. Ta zaverecna veticka mne pobavila ­- zni skoro az konspirativne :)
Odpovědět0  0
Jestli to mělo být vtipné, tak to bylo z toho trapnějšího soudku.
Odpovědět1  5
Uvidíme, zda to skutečně přinese nějaký konkurenceschopný výsledek...Evropa by to potřebovala jako sůl.
Odpovědět15  1
Snad měly, ne? :)
Odpovědět1  1
Trilogii jsem cetl, je tam hodne dobrych, az fascinujicich napadu ­(literarne ale dost nevyvazene, mistama jako roman spatne ctive­), nicmene je to velmi hardcore scifi, neumim si to predstavit zfilmovane tak, aby to dokazalo pritahnout i normalni divaky a ne jen par fandu. Resp. by z toho asi pak moc nezustalo, pokud by z toho byl mainstream. Na obalu knihy se pise, ze filmova prava byla prodana za silene penize ­(uz si presne nepamatuji, ale mam dojem, ze za miliardy dolaru, coz mi prislo jako totalni nesmysl i v pripade, ze by slo o prepocet na ceske koruny­). Jinak v nedavnem clanku tusim na seznamu psali, ze to Yoozoo prodal Netflixu.
Nechapu, ze Netflix nebo jiny gigant nezfilmoval Hyperion od D. Simmonse­- asi nejlepsi scifi s obrovskym presahem, co kdy vyslo. Rozhodne mnohem lepsi, nez to cinske dilo.
Odpovědět0  0
Takze zatim dost o prdu :­( A kde bychom byli bez pary...Takovej jadernej steampunk, kdyby nas nekdy snad navstivili emzaci, tak z nas musi mit desnou srandu :­)
Odpovědět0  0
Možná nejste rodilý Čech, ale pokud chcete debatovat o vážných­/odborných věcech, tak si doporučuji nejprve zkontrolovat pravopis ve Wordu apod. a ideálně i zapracovat na gramatice, protože takto se s prominutím předem sám knokautujete.
Odpovědět6  3