reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo a WinMagic nabízí nové šifrování celých disků

28.4.2011, Jan Vítek, aktualita
Lenovo a WinMagic nabízí nové šifrování celých disků
Společnost Lenovo ve spolupráci s WinMagic připravila nové řešení šifrování celého disku, které dostalo název SecureDoc. Postará se o centrální správu nových pevných disků s vestavěným šifrováním splňujících normu Opal, která spadá do portfolia...
Společnost Lenovo ve spolupráci s WinMagic připravila nové řešení šifrování celého disku, které dostalo název SecureDoc. Postará se o centrální správu nových pevných disků s vestavěným šifrováním splňujících normu Opal, která spadá do portfolia firmy rusted Computing Group, a určena je pro notebooky ThinkPad a desktopové počítače ThinkCentre.


Krom toho SecureDoc poskytne plně spravovatelné softwarové šifrování pro PC nevybavených pevnými disky s vestavěným šifrováním. To poskytne flexibilitu především velkým podnikům a organizacím se zvláštními bezpečnostními požadavky.

Vybrané ThinkPady a ThinkCentre tak využívají nové disky Opal s vestavěným šifrováním od firem Hitachi a Seagate, ale mohou upotřebit i jiné nešifrované. Dále SecureDoc nabídne transparentní podporu čtečkám otisků prstů, aby poskytlo více možností autentizace a umožní integraci správy šifrování do mechanismu Intel Anti-Theft Technology sloužícímu pro ochranu notebooků před krádeží nebo jeho následné deaktivování i v případě, že není připojen k Internetu.

A samozřejmě pak SecureDoc pro Lenovo podporuje technologie ThinkVantage pro tvorbu a správu obrazů disků a jejich migraci nebo také technologie Lenovo Rescue and Recovery TVT pro obnovu záloh a diagnostiku.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama
reklama