reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo chystá ultrabook ThinkPad X1 Carbon Touch

11.12.2012, Jan Vítek, aktualita
Lenovo chystá ultrabook ThinkPad X1 Carbon Touch
Na konci letošních prázdnin Lenovo ohlásilo nový ultrabook ThinkPad X1 Carbon, který je určen pro náročné zákazníky, přičemž dnes jej následuje inovovaná verze s označením X1 Carbon Touch. Dle toho budeme moci očekávat především přítomnost...
Na konci letošních prázdnin Lenovo ohlásilo nový ultrabook ThinkPad X1 Carbon, který je určen pro náročné zákazníky, přičemž dnes jej následuje inovovaná verze s označením X1 Carbon Touch. Dle toho budeme moci očekávat především přítomnost dotykové obrazovky, přičemž hlavní vlastnosti by měly zůstat stejné, čili lehké a tenké šasi vyrobené z uhlíkových vláken, kvalitní obrazovka a slušný výkon.

X1 Carbon Touch má skutečně nízkou hmotnost (1,54 kg) a tloušťku jen 20,8 mm, ovšem původní byl přeci jen o něco lehčí a tenčí. Zato ale budeme moci ovládat jeho 14" obrazovku s rozlišením HD+ pomocí až deseti prstů a využít také skleněný touchpad podporující gesta.

Na výběr bude mezi procesory Core i7 a Core i5, o lepší zvuk se postará Dolby Home Theatre v4 a pak tu máme také HD webkameru, dva mikrofony a také má jít o první ultrabook optimalizovaný pro MS Lync. Jako OS se ostatně využije Windows 8.

Lenovo bude dále jako volitelné příslušenství nabízet pouze 17 mm tenký napájecí adaptér s hmotností 235 gramů, jenž nabídne výkon 65 W. Baterie přitom má dosáhnout výdrže až 8 hodin a rychlé nabíjení zde zajistí funkce Lenovo RapidCharge.

Tato novinka se má dostat na trh ještě v tomto měsíci s cenou od 1400 USD.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama