reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Lenovo dosáhlo na našem trhu rekordního podílu

, , aktualita
Lenovo dosáhlo na našem trhu rekordního podílu
Lenovo se pochlubilo svým úspěšným třetím kvartálem tohoto roku, kdy na českém trhu s počítači dosáhlo historicky rekordního podílu, a to 18,1 procenta. Nikoho ale tato firma nepředhonila, jen si posílila svou třetí pozici. Příslušná čísla,...
Lenovo dosáhlo na našem trhu rekordního podílu
Lenovo se pochlubilo svým úspěšným třetím kvartálem tohoto roku, kdy na českém trhu s počítači dosáhlo historicky rekordního podílu, a to 18,1 procenta. Nikoho ale tato firma nepředhonila, jen si posílila svou třetí pozici. Příslušná čísla, z nichž nejnovější tiskovka Lenova vychází, poskytla známá analytická společnost IDC.

Meziročně přitom došlo k poklesu zmíněného trhu o 14,5 % a Lenovo jako jediné mezi pěti nejsilnějšími firmami rostlo, a to celkem výrazně o 43,3 %. V kategorii klasických notebooků pak Lenovo oproti stejnému kvartálu 2011 dokázalo svůj tržní podíl téměř zdvojnásobit a nyní v této kategorii má obsazenu více než pětinu trhu. To samé platí i pro oblast klasických stolních počítačů a úspěchy firma slavila také v oblasti počítačů All in One, čemuž se nelze vzhledem k jejich vzrůstající popularitě divit.

Jejich růst můžeme předpokládat i do budoucna díky příchodu a propagaci operačního systému Windows 8, jenž je zaměřen na dotykové ovládání, které je počítačům AiO vlastní. Lenovo je přitom v oblasti All in One na českém trhu jedničkou s podílem přes 60 % a ve zprávě se nezapomněl zmínit o oceněném (CES 2012) modelu IdeaCentre A720 s 27" LCD.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama
reklama
reklama