www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo má zájem o PC divizi Fujitsu: schyluje se k další akvizici?

Lenovo má zájem o PC divizi Fujitsu: schyluje se k další akvizici?
, , aktualita
Část Fujitsu zabývající se počítači je dlouhodobě ve ztrátě a japonská společnost se ji proto plánuje zbavit. Nyní možná konečně našla kupce. Podle nepotvrzených informací má zájem Lenovo, které už má s podobnými akvizicemi zkušenosti.
K oblíbeným
reklama
Podle informací, které přinesl japonský zpravodajské web Nikkei, se schyluje k další velké akvizici. Zástupci společností Lenovo a Fujitsu spolu údajně intenzivně jednají, což potvrdilo i samotné Fujitsu. Zatím ovšem nemělo dojít k žádnému rozhodnutí, spíše jsou jen projednávány dostupné možnosti. První možností je akvizice, Lenovo by tedy koupilo od Fujitsu celou jeho PC divizi. V takovém případě by přibližně dva tisíce zaměstnanců změnilo svého zaměstnavatele. Možná ještě pravděpodobnější je možnost, že by se Lenovo zachovalo stejně, jako letos v létě, kdy získalo většinový podíl v jiné japonské společnosti NEC.

Prodej PC divize Fujitsu není žádným velkým překvapením, šlo spíše jen o otázku času. Společnosti se na trhu s počítači dlouhodobě nedaří, ztráta v posledním fiskálním roce byla vyčíslena na 96,5 milionu dolarů. Nepomohlo ani cílení na ziskovější trh s podnikovými počítači. V únoru Fujitsu vyčlenilo tuto divizi jako samostatnou, což už byl první náznak toho, že je nejspíš v plánu její prodej. Následovalo vyjednávání s dalšími japonskými výrobci Toshiba a Vaio (bývalá součást Sony) o sloučení v jednu společnost zabývající se PC, ale všechny tři strany nejspíš nenašly společnou řeč.

Lenovo nyní stojí před příležitostí, jak dále posílit svou pozici jedničky na trhu. Naopak Fujitsu se zbaví zátěže a bude se moct věnovat ziskovějším činnostem. Čínský výrobce má přitom s akvizicemi bohaté zkušenosti, v roce 2005 převzal PC divizi IBM. Následovala řada dalších akvizic, v posledních letech získalo Lenovo třeba část Motoroly zabývající se mobilními telefony.

Zdroj: Pcworld.com
reklama
Nejnovější články
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini
Razer vzal další myš ze své nabídky a představil její zmenšenou verzi. Tentokrát se jedná o model DeathAdder V2, který se v nové variantě vyznačuje nejen nízkými rozměry, ale také hmotností. Velká část těla myši získala protiskluzovou úpravu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ
Nabídku zakřivených herních monitorů od Asusu rozšířil model TUF Gaming VG27VQ, který nabídne VA panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Monitor se hned dostal do českých obchodů, proto známe i cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář