www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo má zájem o PC divizi Fujitsu: schyluje se k další akvizici?

Lenovo má zájem o PC divizi Fujitsu: schyluje se k další akvizici?
, , aktualita
Část Fujitsu zabývající se počítači je dlouhodobě ve ztrátě a japonská společnost se ji proto plánuje zbavit. Nyní možná konečně našla kupce. Podle nepotvrzených informací má zájem Lenovo, které už má s podobnými akvizicemi zkušenosti.
K oblíbeným
reklama
Podle informací, které přinesl japonský zpravodajské web Nikkei, se schyluje k další velké akvizici. Zástupci společností Lenovo a Fujitsu spolu údajně intenzivně jednají, což potvrdilo i samotné Fujitsu. Zatím ovšem nemělo dojít k žádnému rozhodnutí, spíše jsou jen projednávány dostupné možnosti. První možností je akvizice, Lenovo by tedy koupilo od Fujitsu celou jeho PC divizi. V takovém případě by přibližně dva tisíce zaměstnanců změnilo svého zaměstnavatele. Možná ještě pravděpodobnější je možnost, že by se Lenovo zachovalo stejně, jako letos v létě, kdy získalo většinový podíl v jiné japonské společnosti NEC.

Prodej PC divize Fujitsu není žádným velkým překvapením, šlo spíše jen o otázku času. Společnosti se na trhu s počítači dlouhodobě nedaří, ztráta v posledním fiskálním roce byla vyčíslena na 96,5 milionu dolarů. Nepomohlo ani cílení na ziskovější trh s podnikovými počítači. V únoru Fujitsu vyčlenilo tuto divizi jako samostatnou, což už byl první náznak toho, že je nejspíš v plánu její prodej. Následovalo vyjednávání s dalšími japonskými výrobci Toshiba a Vaio (bývalá součást Sony) o sloučení v jednu společnost zabývající se PC, ale všechny tři strany nejspíš nenašly společnou řeč.

Lenovo nyní stojí před příležitostí, jak dále posílit svou pozici jedničky na trhu. Naopak Fujitsu se zbaví zátěže a bude se moct věnovat ziskovějším činnostem. Čínský výrobce má přitom s akvizicemi bohaté zkušenosti, v roce 2005 převzal PC divizi IBM. Následovala řada dalších akvizic, v posledních letech získalo Lenovo třeba část Motoroly zabývající se mobilními telefony.

Zdroj: Pcworld.com
reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře