reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo odhalilo ultrabooky U310 a U410

5.6.2012, Jan Vítek, aktualita
Lenovo odhalilo ultrabooky U310 a U410
Společnost Lenovo si připravila nové ultrabooky, které na svět doprovází globální marketingovopu kampaní. Jedná se o modely IdeaPad U310 a U410, které budou založeny na 3. generaci procesorů Intel Core, tedy Ivy Bridge. Firma se o nich poprvé...
Společnost Lenovo si připravila nové ultrabooky, které na svět doprovází globální marketingovopu kampaní. Jedná se o modely IdeaPad U310 a U410, které budou založeny na 3. generaci procesorů Intel Core, tedy Ivy Bridge. Firma se o nich poprvé zmínila již na začátku tohoto roku.

Lenovo přitom slibuje, že nové modely budou k dispozici za příznivější ceny než ultrabooky doposud, aniž by to negativně ovlivnilo jejich kvalitu. Dle již uveřejněných cen budou startovat na 750 USD (U310) a 800 USD (U410) a k dispozici budou v různých barvách, jako dva odstíny modré, růžová, šedá nebo červená. Ona zmíněná kampaň dostala název Book of Do a zaměřuje se především na mladé konzumenty i profesionály. Tu ale Lenovo naplánovalo především na velké trhy, kam naše země však asi nepatří, ale kdo ví.A nyní již k samotným produktům. 13,3" U310 a 14" U410 mají tloušťku pouze 18 mm, respektive 21 mm a hmotnost 1,7 kg a 1,9 kg. Nabídnou výběr mezi procesory Intel Core i3, i5 či i7 "Ivy Bridge", dále až 1 TB pro data (u U310 pouze do 500GB), grafickou kartu NVIDIA GeForce (neupřesněná, pouze u U410) a až 9 hodin výdrže na baterii.

Pro často využívaná data tu je 32GB SSD sloužící jako vyrovnávací paměť a poslouží také Lenovo Enhanced Experience 3 pro urychlení práce s Windows 7. Lenovo Smart Update zase dokáže aktualizovat data pro e-mail, IM a sociální sítě i v režimu spánku.

Nové ultrabooky již dnes přichází na trh, přičemž české obchody jsou již naskladněny.

Zdroj: TZ Lenovo

reklama