reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Lenovo překonalo Apple v prodeji počítačů a tabletů

, , aktualita
Lenovo překonalo Apple v prodeji počítačů a tabletů
Lenovo se podle statistik společnosti Canalysis dostalo do čela v prodeji počítačů i tabletů. Poráží i dosavadního lídra, kterým byl Apple. Na druhé straně tabulky se čím dále tím více trápí Samsung.
Lenovo překonalo Apple v prodeji počítačů a tabletů
Jak si vedou jednotliví výrobci, když se dají dohromady statistiky dodání zboží do obchodů (nikoli samotných prodejů) a nezapočítají se jen počítače, ale i notebooky a tablety?

Lenovo přebralo vedení od společnosti Apple, to ale neznamená, že má vyšší prodeje, trh s počítači naopak celkově klesá. V druhém čtvrtletí roku 2015 dodalo Lenovo necelých 16 milionů kusů, což je o 240 tisíc víc než Apple. Lenovo se na celosvětovém trhu podílelo patnácti procenty a v domácí Číně kontroluje téměř 30 % tamního trhu. Nicméně i tak jeho prodeje meziročně klesly o 5,6 %.

Celosvětový trh klesl od minulého roku o 12 % na 109,2 miliónu kusů napříč všemi kategoriemi - stolní počítače, notebooky i tablety.

V žebříčku se za Lenovo a Applem nachází HP, Dell a Samsung, ten je na pátém místě kvůli špatným prodejům tabletů a jeho stále zmenšující se účasti na trhu notebooků. Prodeje se krátí i značkám jako LG a Sony (v případě tabletů).

Apple se spoléhá především na iPady, které ve druhém čtvrtletí tvořily 70 % jím dodaných zařízení - jednalo se o 10,9 milionu přístrojů. Jejich prodeje jsou ale celkově na poklesu již od konce roku 2013.

Zdroj: canalys.com
reklama
reklama
reklama