reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Lenovo se stalo druhým největším výrobcem počítačů

, , aktualita
Lenovo se stalo druhým největším výrobcem počítačů
Čínská společnost Lenovo se ve třetím čtvrtletí roku 2011 přehoupla přes Dell a stala se druhým největším výrobcem počítačů na světě s počtem 12,5 milionu prodaných kusů. To je mezičtvrtletně o 14,5 % a meziročně dokonce o 24,8 % více. Na...
Lenovo se stalo druhým největším výrobcem počítačů
Čínská společnost Lenovo se ve třetím čtvrtletí roku 2011 přehoupla přes Dell a stala se druhým největším výrobcem počítačů na světě s počtem 12,5 milionu prodaných kusů. To je mezičtvrtletně o 14,5 % a meziročně dokonce o 24,8 % více.
Na první příčce se udržela společnost HP, jejíž podíl oproti předchozímu čtvrtletí vzrostl o 5,9 %, avšak meziročně jen stagnoval. Celkové prodeje byly 16,3 milionu počítačů. Třetí je Dell, kterýžto dokázal prodat 11,3 milionu počítačů a jeho prodeje zůstaly oproti druhému kvartálu i předchozímu roku víceméně stejné.

Jako čtvrtý se umístil Acer a to s 9,5 miliony kusů. Jeho podíl se oproti předchozímu čtvrtletí zvýšil o 6,8 %, ale oproti roku 2010 klesl o téměř 21 %. Poslední sledovanou příčku obsadil Asus, jehož podíl se mezičtvrtletně zvýšil o 36 % a prodeje dosáhly téměř 6 milionu kusů. To znamená meziroční zvýšení o 27,1 %.

Všichni zbývající nejmenovaní výrobci vyprodukovali dohromady 35 milionu počítačů a jejich podíl na trhu stagnoval a to jak vzhledem k předchozímu čtvrtletí, tak vzhledem k minulému u roku.

Zdroj: PCLaunches.com
reklama
reklama
reklama