reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo si připravilo rodinu konvertibilních ultrabooků

17.10.2012, Jan Vítek, aktualita
Lenovo si připravilo rodinu konvertibilních ultrabooků
Lenovo zařazuje do své nabídky novou rodinu konvertibilních ultrabooků, které jsou určeny pro operační systémy Windows 8 a RT. Jednak jde o nový IdeaPad Yoga 13 a pak o menší a mobilnější IdeaPad Yoga 11 s tloušťkou pouze 15,6 mm. Pro profesionály...
Lenovo zařazuje do své nabídky novou rodinu konvertibilních ultrabooků, které jsou určeny pro operační systémy Windows 8 a RT. Jednak jde o nový IdeaPad Yoga 13 a pak o menší a mobilnější IdeaPad Yoga 11 s tloušťkou pouze 15,6 mm. Pro profesionály je pak určený ThinkPad Twist.

Nové modely tak můžeme využít stejně jako notebook, popřípadě je překlopit a postavit jako kalendář, nebo zcela sklopit obrazovku k tělu, aby vypadaly jako klasický tablet. IdeaPad Yoga 13 je přitom postavený na 13,3" displeji IPS, procesorech Intel Core nové generace a nabídne 16,9 mm tlusté tělo a až osm hodin provozu na baterie. Menší Yoga 11 pak dokáže dle výrobce pracovat až 13 hodin na baterie, ale to především proto, že je založen na procesoru NVIDIA Tegra 3, a tedy využívá operační systém Windows RT.

Dále se můžeme těšit na funkci Motion Control pro procházení fotografiemi pomocí gest a další podobné funkce využívající multidotykový displej. Yoga také budou k dispozici v barevných provedeních silver grey a clementine orange.

ThinkPad Twist má poskytnout plný výkon třídy ultrabooků (využívá Core i7) a 12,5" displej HD IPS s jasem 350 nit. Poběží na Windows 8 Pro a do jeho výbavy se zařadí 3G modul, 500GB disk nebo 128GB SSD a také tu jsou softwarové nástroje Lenovo Solutions for Small Business s Intel Small Business Advantage a Lenovo Cloud Storage od SugarSync.

IdeaPad Yoga 13 bude dostupný od listopadu za cenu od 22 900 Kč, IdeaPad Yoga 11 za 15 900 Kč a ThinkPad Twist bude dostupný od prosince za cenu od 19 990 Kč ( vše bez DPH).

Zdroj: TZ Lenovo
reklama
reklama