reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Lenovo si prý chystá vlastní procesory

, , aktualita
Lenovo si prý chystá vlastní procesory
Lenovo se může pyšnit tím, že patří mezi největší výrobce počítačů na světě a v posledních letech se jeho pozice vylepšuje. Nyní si má tato firma chystat vlastní procesor (či procesory), jenž bude určen pro stále populárnější tablety a chytré...
Lenovo si prý chystá vlastní procesory
Lenovo se může pyšnit tím, že patří mezi největší výrobce počítačů na světě a v posledních letech se jeho pozice vylepšuje. Nyní si má tato firma chystat vlastní procesor (či procesory), jenž bude určen pro stále populárnější tablety a chytré mobilní telefony. Otázkou je, kdy by se měl objevit v reálných produktech, protože zatím Lenovo nemá ani prostředky pro jeho vývoj.

V pracovním týmu Lenova v poslední dekádě bylo jen cca 10 zaměstnanců, kteří by mohli dostat vývoj procesoru na starost. Firma hodlá tento počet do poloviny roku zdesetinásobit a začít vyrábět čipy, jejichž možnosti a výkon budou šity přímo na míru jejím tabletům a telefonům. Logické je také očekávat, že nabídka těchto zařízení se značkou Lenovo v nejbližší době poroste.

Lenovo ve svých aktuálních produktech používá procesory Intel, MediaTek a jiné. Hovořilo se rovněž o tom, že by pro něj mohl vyrábět Samsung, jenž využívá svou vlastní řadu SoC s označením Exynos. Z toho však sešlo, takže se Lenovo musí spolehnout na vlastní kapacity. Nicméně asi nelze očekávat, že výsledné čipy budou revoluční či udávající krok, však pro porovnání takový Apple zaměstnává na 1000 inženýrů starajících se o vývoj SoC.

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama