www.svethardware.cz
>
>
>

Lenovo si prý chystá vlastní procesory

Lenovo si prý chystá vlastní procesory
, , aktualita
Lenovo se může pyšnit tím, že patří mezi největší výrobce počítačů na světě a v posledních letech se jeho pozice vylepšuje. Nyní si má tato firma chystat vlastní procesor (či procesory), jenž bude určen pro stále populárnější tablety a chytré...
K oblíbeným
reklama
Lenovo se může pyšnit tím, že patří mezi největší výrobce počítačů na světě a v posledních letech se jeho pozice vylepšuje. Nyní si má tato firma chystat vlastní procesor (či procesory), jenž bude určen pro stále populárnější tablety a chytré mobilní telefony. Otázkou je, kdy by se měl objevit v reálných produktech, protože zatím Lenovo nemá ani prostředky pro jeho vývoj.

V pracovním týmu Lenova v poslední dekádě bylo jen cca 10 zaměstnanců, kteří by mohli dostat vývoj procesoru na starost. Firma hodlá tento počet do poloviny roku zdesetinásobit a začít vyrábět čipy, jejichž možnosti a výkon budou šity přímo na míru jejím tabletům a telefonům. Logické je také očekávat, že nabídka těchto zařízení se značkou Lenovo v nejbližší době poroste.

Lenovo ve svých aktuálních produktech používá procesory Intel, MediaTek a jiné. Hovořilo se rovněž o tom, že by pro něj mohl vyrábět Samsung, jenž využívá svou vlastní řadu SoC s označením Exynos. Z toho však sešlo, takže se Lenovo musí spolehnout na vlastní kapacity. Nicméně asi nelze očekávat, že výsledné čipy budou revoluční či udávající krok, však pro porovnání takový Apple zaměstnává na 1000 inženýrů starajících se o vývoj SoC.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře