reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo ThinkPad X1 Carbon - ultrabook pro profesionály

30.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Lenovo ThinkPad X1 Carbon - ultrabook pro profesionály
Společnost Lenovo si k příležitosti ohlášení 20. výročí notebooků značky ThinkPad připravila tiskovou zprávu o novém ultrabooku, který patří právě do této rodiny. Jde o Lenovo ThinkPad X1 Carbon označený za nejtenčí a nejlehčí 14" ultrabook....
Společnost Lenovo si k příležitosti ohlášení 20. výročí notebooků značky ThinkPad připravila tiskovou zprávu o novém ultrabooku, který patří právě do této rodiny. Jde o Lenovo ThinkPad X1 Carbon označený za nejtenčí a nejlehčí 14" ultrabook. Určený je především do firemního sektoru, stejně jako ostatní modely ThinkPad.

ThinkPad X1 Carbon má tloušťku necelých 19 mm a hmotnost 1,4 kg, což jsou prý ve spojení se 14" úhlopříčkou ty vůbec nejnižší hodnoty. Celkové rozměry pak jsou 331 x 226 x 19 mm. Rozlišení obrazovky je HD+, tedy 1600 x 900, přičemž povrch je matný a především je zajímavé to, že obrazovka je typu IPS. Slibuje tedy široké pozorovací úhly bez značné deformace a barev a široký úhel nabízí také klouby víka s displejem, alespoň co se týče možnosti jeho otevření (až 180°).

Uvnitř se samozřejmě nachází nízkospotřebové procesory Intel, a to Core i5 a i7 Ivy Bridge, dále tu je možnost doplnit integrované grafické čipy o GPU NVIDIA s technologií Optimus a pak můžeme zmínit Mini DisplayPort, multifunkční čtečku paměťových karet, čtečku otisků prstů s čipem TPM, webovou kameru s vysokým rozlišením, reproduktory s certifikací Dolby Home Theater v4, USB 3.0, Wi-Fi, Bluetooth a volitelně také 3G modem.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama