www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo útočí čtyřmi novými All in One

Lenovo útočí čtyřmi novými All in One
, , aktualita
Lenovo si připravilo čtyři nové modely počítače All in One, kterými chce posílit svou pozici na tomto stále důležitějším trhu. Jedná se o širokoúhlý Lenovo B750 (poměr stran 21:9), nižší řady B550 a B530 a pak zástupce řady A, konkrétně...
K oblíbeným
reklama
Lenovo si připravilo čtyři nové modely počítače All in One, kterými chce posílit svou pozici na tomto stále důležitějším trhu. Jedná se o širokoúhlý Lenovo B750 (poměr stran 21:9), nižší řady B550 a B530 a pak zástupce řady A, konkrétně A530.

Lenovo A530 jsou tenké AiO s naklopitelnou obrazovkou v rozmezí -5° až 90°, díky čemuž ji lze sklopit, aby byl lépe využitelný multidotykový displej. Ten má úhlopříčku 23" a rozlišení Full HD, přičemž jde o panel typu IPS. PC má ve svém nejtlustším bodě 21,5 mm a jeho základna je vysoká 32 mm. Lenovo si zde jako hlavní materiál vybralo hliník.

Počítač je založen na 4. generaci procesorů Intel Core i7, které pracují s 8 GB paměti DDR3, až 1TB pevným diskem či SSHD se stejnou kapacitou a 8GB SSD. Dále tu je Bluetooth, Wi-Fi, čtačka karet 6 v 1, vstup i výstup HDMI, DVD nebo Blu-ray mechanika a samozřejmě i reproduktory. Lenovo k tomu dodá vlastní Rescue System pro zálohu systému a jeho dat a také Eye Distance System pomáhající snížit zátěž očí.

Lenovo B750 má tedy širokoúhlou obrazovku, a to 29" panel IPS s rozlišením 2560 x 1080 (21:9). Dále nabídne slušný zvukový systém založený na dvou reproduktorech a jednom 20W subwooferu od JBL (+ Dolby Home Theatre), funkci Split Screen pro rozdělení obrazovky na více samostatných částí a také Lenovo Eye Distance.

I zde se uplatní 4. generace Core i7, ovšem již s grafikou NVIDIA GeForce GTX 760M jako standardn výbavou. Ostatní nabídka týkající se rozhraní je v podstatě shodná jako u A530. Celý počítač má i se stojanem na hloubku něco pod 30 cm.

Nakonec tu máme dvojici Lenovo B550 a B530 jako univerzální počítače lišící se úhlopříčkou - 23" a 21,5". Oba mají ale shodné rozlišení Full HD, dále stereo reproduktory JBL, nejnovější Core i7, až 16 GB DDR3L a až 2TB HDD či SSHD. Samozřejmostí je optická mechanika, Wi-Fi a Bluetooth a různá rozhraní včetně výstupu HDMI.

Všechny novinky přichází na trh v tomto měsíci. Lenovo A530 se bude prodávat s cenou od 1100 USD, B750 od 1200 USD, B550 od 800 USD a cena B530 ještě nebyla určena.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek