reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo uvádí hybridní ThinkPad a Ultrabook třídy business

10.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Lenovo uvádí hybridní ThinkPad a Ultrabook třídy business
Společnost Lenovo si přichystala hned dvě novinky, a to svůj rvní hybridní notebook ThinkPad X1 Hybrid a první businessový ultrabook ThinkPad T430u. Model X1 nabídne štíhlé provedení, nízkou hmotnost a také výkon jeho předchůdce. Novinkou...
Společnost Lenovo si přichystala hned dvě novinky, a to svůj rvní hybridní notebook ThinkPad X1 Hybrid a první businessový ultrabook ThinkPad T430u. Model X1 nabídne štíhlé provedení, nízkou hmotnost a také výkon jeho předchůdce. Novinkou je však režim Instant Media (IMM) využívající druhý procesor a operační systém, v němž notebook může na baterie běžet až 10 hodin.

Onen druhý procesor je dvoujádrový Qualcomm, tedy procesor ARM, jenž podporuje prý až 16 GB RAM a využívá OS založený na Linuxu. Pro přechod do IMM přitom bude stačit kliknout na ikonu na ploše OS Windows. IMM pak nabídne možnost sledovat video, prohlížet fotografie, poslouchat hudbu a prohlížet web. K dlouhé výdrži patří také technologie RapidCharge, díky níž budeme moci dobít baterii na 80 % za půl hodiny.

X1 Hybrid je jinak 13,3" s tloušťkou pod 1,5 cm, hmotností pod 1,8 kg a jeho hlavní výbava je založena na moderních Core i3/i5 a i7. Dále u něj můžeme zmínit Corning Gorilla Glass před displejem, webovou kameru, Intel vPro, Dolby Home Theater v4, HDMI, a Intel WiDi.

Lenovo ThinkPad T430u je tedy ultrabook určený pro profesionál a slibuje matný povrch, hliníkové horní víko, tělo s tloušťkou pod 2 cm a hmotností pod 1,8 kg a 14" obrazovku. Vybrat si budeme moci mezi procesory Core, grafikou Intel či NVIDIA, SSD či až 1TB diskem a těšit se můžeme na 6 hodin výdrže na baterie, rychlé obnovení a spuštění systému a Lenovo Solution Center podporovaný technologií Intel Small Business Advantage pro úsporu energie a vzdálenou správu

ThinkPad X1 Hybrid a ultrabook ThinkPad T430u budou v prodeji od druhého a třetího kvartálu tohoto roku.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama