reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo uvádí notebook ThinkPad X1 Hybrid

6.1.2012, Štepán Veselý, aktualita
Lenovo uvádí notebook ThinkPad X1 Hybrid
Lenovo včera oznámilo nový přenosný počítač nazvaný ThinkPad X1 Hybrid. Jeho hlavní předností je přítomnost čipu SoC od společnosti Qualcomm založeného na architektuře ARM, díky kterému by měl být schopen fungovat na baterie až 10 hodin....
Lenovo včera oznámilo nový přenosný počítač nazvaný ThinkPad X1 Hybrid. Jeho hlavní předností je přítomnost čipu SoC od společnosti Qualcomm založeného na architektuře ARM, díky kterému by měl být schopen fungovat na baterie až 10 hodin.

Tento systém se nazývá Instant Media Mode a používá operační systém založený na Linuxu, přičemž je jej možné spustit kliknutím na ikonu na obrazovce notebooku. Přítomen je již zmíněný dvoujádrový čip od Qualcommu a 16 GB paměti, přičemž tento rychle se spouštějící úsporný systém je možno použít k surfování po internetu, poslouchání hudby, dívání se na video a podobně.
ThinkPad X1 Hybrid dále disponuje 13,3palcovým displejem, krycím sklem Gorilla Glass, procesorem Intel Core i3, i5 nebo i7, operačním systémem Windows 7 a zvukovou technologií Dolby Home Theater v4. Nechybí ani webkamera s HD rozlišením, čtečka otisků prstů, technologie Intel vPro, technologie Intel Wireless Display pro bezdrátový stream 1080p videa do televize nebo projektoru a volitelný čip pro mobilní připojení k internetu.

Nakonec je zde funkce Lenovo Rapid Charge, díky kteréžto je možné baterii nabít z 80 % za 30 minut. Podle výrobce se přenosný počítač Lenovo ThinkPad X1 Hybrid začne prodávat ve druhém čtvrtletí tohoto roku za cenu začínající na $845.

Zdroj: Softpedia.com
reklama