Lenovo uvádí přenosné notebooky na motivy MacBook Pro

Lenovo uvádí přenosné notebooky na motivy MacBook Pro
, , aktualita
Společnost Lenovo má ambice stát se největším světovým výrobcem počítačů a tuto cestu si chce dláždit také novými modely přenosných počítačů třídy Ultrabook. Ta je dítkem společnosti Intel, který se takto snaží prosadit na trhu ultrapřenosné...
K oblíbeným
reklama
Společnost Lenovo má ambice stát se největším světovým výrobcem počítačů a tuto cestu si chce dláždit také novými modely přenosných počítačů třídy Ultrabook. Ta je dítkem společnosti Intel, který se takto snaží prosadit na trhu ultrapřenosné notebooky s nízkou spotřebou. V případě Lenova jde o ultrabooky IdeaPad U300s a pak tu je i notebook IdeaPad U400.

IdeaPad U300s je vybaven procesorem Intel Core i5 "Sandy Bridge", díky Enhanced Experience 2.0 RapidDrive SSD bude startovat za 10 sekund a vybaven je 13,3" HD displejem, 4 GB paměti DDR3 a až 256GB SSD. Jeho hmotnost se pohybuje pod hranicí jednoho kilogramu a tloušťka nedosahuje ani 15 mm. Se zmíněnými MacBook Pro jej pak spojuje vzhled, ale i jednodílné hliníkové šasi. Dostupný bude v provedení Graphite Grey.

Dále nám nabídne prodyšnou klávesnici, skrze kterou bude nabírat vzduch pro chlazení Intel Advanced Cooling, díky níž bude možné tento notebook používat třeba v posteli na polštáři. Jeho baterie pak má stačit až na 8 hodin práce a v pohotovostním režimu vydrží celý měsíc. Lenovo RapidCharge ji pak umí dobít na polovinu kapacity za 30 minut. Nakonec se u něj setkáme s Bluetooth, Wi-Fi 802.11n, konektory USB 2.0 a USB 3.0, HDMI a HD Webkamerou.

IdeaPad U400 využije také procesory Intel Core a k tomu 14" displej krmený grafikou AMD Radeon HD 6470M. Dále tu je 8 GB DDR3, až 1TB pevný disk a až 256GB SSD a nezapomnělo se ani na štěrbinovou mechaniku DVD-RW. Výdrž na baterie je zde o hodinu kratší, přičemž systém chlazení zůstal stejný.

Dostupnost obou novinek byla naplánována na tento měsíc a cena byla stanovena na 16999 Kč bez daně. To se pochopitelně týká toho nejlevnějšího modelu, přičemž Lenovo neupřesnilo, o jaký se přesně jedná.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů