Levných disků do netbooků se dočkáme v létě příštího roku

Levných disků do netbooků se dočkáme v létě příštího roku
, , aktualita
Výrobci pevných disků Western Digital, Hitachi a Seagate oznámili, že v polovině příštího roku se dočkáme výrazného snížení ceny u pevných disků pro netbooky. Je to dobrá zpráva především proto, že se očekává větší pokles cen těchto přenosných...
reklama
Výrobci pevných disků Western Digital, Hitachi a Seagate oznámili, že v polovině příštího roku se dočkáme výrazného snížení ceny u pevných disků pro netbooky. Je to dobrá zpráva především proto, že se očekává větší pokles cen těchto přenosných počítačů. Samotné pevné 2,5“ disky patří v současné době k těm dražším komponentám.Pro představu zpráva uvádí, že CPU, LCD či baterie stojí okolo 20 až 25 amerických dolarů, kdežto cena pevného disku se pohybuje okolo 40 až 45 dolarů. Očekávaný pokles oznámený trojicí výrobců je až 50 %. Nové disky pro netbooky s nižší cenou budou k dostání, jak již nadpis napovídá, v polovině příštího roku.

Zdroj: Laptoplogic
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek