Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lexar představuje profesionální SDXC karty

4.1.2011, Michal Srna, aktualita
Lexar představuje profesionální SDXC karty
Společnost Lexar Media uvedla první profesionální vysokokapacitní 133x SDXC paměťovou kartu určenou zejména pro náročné fotografy a kameramany, kterým nabídne to nejlepší v dané třídě paměťových karet a to v kapacitě až 128 GB. Profesionální...
Společnost Lexar Media uvedla první profesionální vysokokapacitní 133x SDXC paměťovou kartu určenou zejména pro náročné fotografy a kameramany, kterým nabídne to nejlepší v dané třídě paměťových karet a to v kapacitě až 128 GB.

Profesionální paměťová karta Lexar Professional 133x Secure Digital Extended Capacity (SDXC) bude nejprve dostupná ve 128GB variantě a nabídne maximální rychlost umožňující bezproblémové a velmi rychlé ukládání a přenos 1080p HD videa nebo téměř neomezené možnosti kontinuálního snímání obrazu i ve velkých rozlišeních, což ocení zejména například profesionální sportovní fotografové.

Minimální garantovaná rychlost čtení dat je 20 MB/s a jedná se o kartu rychlostní třídy 10 (Class 10), rychlost zápisu bude však nižší.


První průmyslově vyráběná 133x Class 10 SDXC paměťová karta od Lexaru v kapacitě 128 GB

Ke kartám Lexar Professional 133x SDXC je dodáván i velmi úspěšný Image Rescue software, který vám pomůže obnovit ztracené nebo smazané fotografie či videosekvence. Lexar Media bude poskytovat omezenou doživotní záruku včetně profesionální technické podpory.

Dle vyjádření společnosti Lexar Media je 128GB varianta první průmyslově vyráběnou 133x Class 10 SDXC paměťovou kartu podporující takto vysokou kapacitu a zároveň určenou do profesionálního fotografického průmyslu. 64GB varianta s úplně stejnými parametry bude následovat v blízké době.

Důležité je však poznamenat, že paměťové karty typu SDXC nejsou podporovány ve všech zařízeních.


Následovat bude i 64GB varianta...

Obě varianty Lexar Professional 133x SDXC (64/128 GB) budou dostupné v první čtvrtině roku 2011 s orientačními cenami $400 (64 GB) a $700 (128 GB), což je přibližně 7500 Kč a 13000 Kč. Mnohým by se tyto ceny mohly zdát poměrně vysoké, je však nutné si uvědomit, že tyto paměťové karty míří do profesionální sféry.

Zdroje: www.imaging-resource.com, www.lexar.com