www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení

Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení
, , aktualita
Společnost Lexar uvedla na trh nová SSD řady NM800. Ta využívají rychlého rozhraní PCIe Gen4 x4 a výrobce slibuje přenosové rychlosti až na úrovni 7400 MB/s. Mířit mají především na kreativní profesionální nasazení. 
K oblíbeným
reklama
Na trhu s SSD se nově objevují modely Lexar NM800. Společnost Lexar je známá především výrobou paměťových karet a stejně jako ony, i nová SSD míří především na profesionály v kreativní oblasti (foto, video,….), kteří vyžadují rychlé přenosy velkého množství dat. NM800 využívají rozhraní PCIe Gen4 x4 s NVMe 1.4 a slotu M.2 (formát M.2 2280). Pokud jde o čipy, byly využity 3D TLC verze. 
 
Lexar NM800
 
V prodeji budou dvě různé kapacity, 512 GB (LNM800X512G-RNNNG) a 1 TB (LNM800X001T-RNNG) Ta menší nabídne sekvenční přenosy s rychlostí 7000 MB/s u čtení a 3000 MB/s u zápisu, větší si troufne dokonce na 7400 MB/s, resp. 5800 MB/s. Pokud jde o náhodné přenosy, zde jde o 200K, resp. 550K IOPS u menší verze (zápis dle výrobce lepší než čtení), u 1TB varianty je to pak 400K, resp. 750K IOPS. Pokud jde o životnost, výrobce hovoří o 250 TBW, resp. 500 TBW, tedy o 500 přepisech. Bude-li vás zajímat denní množství přepisů, pak Lexar hovoří o 0,4 DWPD. Záruka je 5letá. Evropská cena byla stanovena na 100 EUR, resp. 180 EUR.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: říjen 2021 Doporučené PC sestavy: říjen 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek29 komentářů
Phison o budoucích SSD: aktivní chlazení, L4 cache, vysoká spotřeba Phison o budoucích SSD: aktivní chlazení, L4 cache, vysoká spotřeba
Společnost Phison je jeden z nejznámějších výrobců kontrolerů pro SSD, jehož modely používá celá řada firem. Kdo jiný tak může poskytnout lepší náhled do budoucnosti SSD úložišť než CTO této firmy?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD hlásí rekordní tržby a zlepšující se dodávky čipů AMD hlásí rekordní tržby a zlepšující se dodávky čipů
Společnost AMD se pochlubila finančními výsledky za třetí kvartál, které nejsou vůbec špatné, ostatně firma dokázala utržit o více než polovinu v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel kvůli nedostatečným kapacitám přestává vyrábět některé síťové karty Intel kvůli nedostatečným kapacitám přestává vyrábět některé síťové karty
Intel se rozhodl, že ze své nabídky vyřadí některé méně důležité produkty, což jsou pro něj evidentně síťové karty. Ne všechny, ale dost z nich tak brzy přestane být brzy vyráběno, což svědčí o jedné skutečnosti.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chystá Windows 11 ve verzi SE, jaká bude? Microsoft chystá Windows 11 ve verzi SE, jaká bude?
Microsoft si údajně chystá speciální verzi systému Windows 11 s označením SE, která by se měla zaměřit na vzdělávací instituce, ale mohla by být zajímavá i pro řadu běžných uživatelů, neboť má být zjednodušená či odlehčená. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů