reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

LG odhalí první zahnuté LCD s poměrem 21:9

, , aktualita
LG odhalí první zahnuté LCD s poměrem 21:9
LG Electronics svou novinku označuje jako IPS 21:9 Curved UltraWide Monitor, konktétně tedy model 34UC97, z čehož můžeme vyčíst, že půjde o panel typu IPS s úhlopříčkou 34 palců. To však není vše, co si pro nás chystá.
LG odhalí první zahnuté LCD s poměrem 21:9
LG Electronics si na IFA 2014 do Berlína (5. až 10. září) chystá celkem tři novinky, mezi nimiž má být ale nejvíce viditelný právě zahnutý IPS 21:9 Curved UltraWide Monitor - 34UC97. Ten je určen jako náhrada vícemonitorových sestav, v jejichž případě si můžeme panely nastavit tak, abychom na jejich obrazovky nekoukali z úhlu. V tomto případě to zajistí zahnutá obrazovka s úhlopříčkou 34" a rozlišením 3440 x 1440. Bude určitě zajímavé se na vlastní oči přesvědčit, jaké to je sedět před takovým monitorem, takže za necelé tři týdny budete mít tu možnost.

LG 34UC97 s rozlišením Quad HD je dle výrobce určen především pro úpravu fotografií a filmového materiálu, přičemž zahrnuta je zde i podpora rozhraní Thunderbolt 2, která umožní sériově zapojit více monitorů. Krom toho tu je také MAXX AUDIO a 7W stereo reproduktory.

Další novinkou bude Digital Cinema 4K Monitor (model 31MU97) s 31palcovou obrazovkou s rozlišením 4096 x 2160, čili 4K. Z jeho označení je zřejmé, že jde o monitor určený především pro zpracování videa ve vysokém rozlišení. Založen je také na panelu typu IPS, na němž je schopen pokrýt 99 % barevného prostoru Adobe RGB, přičemž je připraven pro hardwarovou kalibraci barev, a to s pomocí softwaru True Color Pro od LG.

Třetí novinka je určena pro hráče a jde o Gaming Monitor (model 24GM77). Ten má dle označení 24" obrazovku s obnovovací frekvencí 144 Hz a odezvou 1 ms, takže je celkem jasné, že půjde o typ TN a nejspíše o rozlišení Full HD, ovšem o tom LG ve zprávě nemluví. Ovšem právě proto, že se LG o typu panelu a rozlišení nezmiňuje, můžeme uvažovat právě o těchto vlastnostech. Zajímavé pak je, že se zde uplatní firemní technologie pro synchronizaci obrazu a snížení input lagu, čili zpoždění obrazu. Dnes se v souvislosti s tím mluví především o technologii NVIDIA G-Sync, ovšem v tomto případě jde o LG Dynamic Action Sync (DAS), o níž však toho není více známo. Pak tu je také Black Stabilizer pro vyvážené zobrazení tmavých odstínů a Game Mode se třemi přednastavenými režimy, jež si budeme volit v závislosti na herním žánru.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama