Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LG oficiálně představuje Optimus Pro a Optimus Net

18.7.2011, Jan Vítek, aktualita
LG oficiálně představuje Optimus Pro a Optimus Net
Společnost LG si na začátek tohoto týdne připravila oficiální představení dvou nových chytrých telefonů s Androidem. Jedná se o Optimus Pro a pak Optimus Net, o němž jsme mluvili již dříve. Oba mají pracovat s operačním systémem verze Android...
Společnost LG si na začátek tohoto týdne připravila oficiální představení dvou nových chytrých telefonů s Androidem. Jedná se o Optimus Pro a pak Optimus Net, o němž jsme mluvili již dříve. Oba mají pracovat s operačním systémem verze Android 2.3, tedy Gingerbread.


LG Optimus Pro

Optimus Pro se svým vzhledem blíží telefonům Blackberry, takže má hardwarovou QWERTY klávesnici a vybrat si jej budeme moci v bílé, titanové nebo černé barvě. Jeho kapacitní obrazovka má rozlišení 320 x 240 a úhlopříčku 2,8" a uvnitř se ukrývá 800MHz procesor Qualcomm MSM7227, 256 MB RAM, 150 MB interní paměti, slot pro karty microSD (v balení je také 2GB karta), 3Mpix zadní kamera, 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 3.0, AGPS, FM rádio, HSDPA 3,6 Mbps a 1500mAh baterie.


LG Optimus Net

Optimus Net bude k dostání v černé a bílé verzi, jeho kapacitní obrazovka je 3,2" a má rozlišení 320 x 480. Uvnitř je stejný procesor jako u Optimus Pro, k tomu 512 MB RAM, 150 MB interní paměti plus slot microSD (zde také dostaneme 2GB kartu), dále 802.11 b/g/n WiFi (podpora DLNA), Bluetooth 3.0, AGPS, FM rádio, volitelně NFC a baterie má také 1500 mAh.

Telefony se liší ještě svým UI, neboť model Pro má Optimus UI 1.5, kdežto Optimus Net již Optimus UI 2.0 jako nástavbu na uživatelské rozhraní Androidu 2.3. Obou telefonů se dočká nejdříve Evropa a LG je plánuje představit ve 30 zemích ještě před koncem léta.

Zdroj: TCM